Nie ma chętnych na Lwowską

27
03.02.2026
Nie ma chętnych na Lwowską
Teren przy mającej powstać ul. Lwowskiej to obecnie pola (zdjęcie z ortofotomapy Elbląga)
Miasto chce sprzedać trzy działki przy ul. Lwowskiej. Na razie na chęciach się kończy, bo potencjalnych kupujących brak.

Działek jest kilka o łącznej powierzchni prawie trzech hektarów. To m. in. pola, leżące tuż przy drodze na Łęcze i ścieżce rowerowej do Krasnego Lasu). Teren sąsiaduje z osiedlem domów jednorodzinnych przy ul. Wileńskiej.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego tej części Elbląga jest ona przeznaczona pod zabudowę usługową. Działki są uzbrojone w media komunalne. Cena wywoławcza 5,7 mln zł (za 1,8 ha) i 2,5 mln zł (za 0,8 ha). Dodatkowo w obu przetargach jest udział w trzecie działce o powierzchni 0,2 ha (odpowiednio 60 i 40 proc.).

W poniedziałek miał się odbyć trzeci przetarg na sprzedaż tych terenów. Miał się odbyć, ale... nikt nie wpłacił wadium. I działki na razie nie zmienią właściciela.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dobrze napisaliście nazwę ulicy? Google map mówi że najbliższa ulica Lwowska jest w Pasłęku
Gdzie to jest? (2026.02.03)
Chętnie kupię/zamienię 2,5 ha za 0,8 ha. Czytajcie co piszecie.
(2026.02.03)

info

10  
  3
Każdy się może pomylić. Ale wy mylicie się w każdym artykule
Cały portel (2026.02.03)
@Cały portel - He he he
(2026.02.03)
Czytam że republice skończyła się koncesja na nadawanie. Ciekawe czy poproszą Putina jak kiedyś grzyb toruński aby pozwolił im nadawać z Uralu
Koniec propagandy ? (2026.02.03)
A tam obok przypadkiem nie chciała się budować Biedronka?
(2026.02.03)

info

7  
  3
@Gdzie to jest? - w prawo od Fromborskiej
śmiechnasali (2026.02.03)
Nic dziwnego, że nie mogą sprzedać. Fromborska zakorkowana, deweloperka buduje kolejne osiedla, a miasto nie robi nic, żeby usprawnić komunikację na Bielanach. Jak oddadzą do użytku osiedle przy skrzyżowaniu koło działek, będzie tragedia. Miasto powinno wreszcie zainwestować w infrastrukturę drogową, a nie sprzedawać kolejne działeczki. To krótkowzroczność i brak wyobraźni. Kiedy wreszcie połączą Fromborską z Modrzewiną?!
(2026.02.03)

info

18  
  5
biorę za 1 zł + vat
pcimski bez matury (2026.02.03)

info

3  
  10
W mieście usługi leżą i kwiczą, a na takim odludzi plan przewiduje działalność usługową? Znowu ktoś wymyślił bzdurę.
ufoludek (2026.02.03)