Mieszkania tak, ale za trzy lata

40
27.01.2026
Mieszkania tak, ale za trzy lata
(fot. wizualizacja inwestora)
Zabudowa działki w sąsiedztwie Bożego Ciała i Robotniczej, gdzie mają powstać trzy budynki mieszkalne, przeciągnie się. Inwestor złożył do miasta wniosek o wydłużenie terminu jej realizacji. Prezydent wyraził na to zgodę.

Działkę przy ul. Bożego Ciała, u zbiegu z ulicami: Robotniczą i Stoczniową, miasto w 2019 roku sprzedało firmie Dragon z Elbląga za ponad 900 tys. zł. Inwestor w 2023 roku uzyskał zgodę na lokalizację inwestycji mieszkaniowej na tym terenie od Rady Miejskiej w Elblągu na podstawie przepisów tzw. ustawy lex deweloper.

- W ramach inwestycji projektuje się trzy podpiwniczone budynki wielorodzinne, z czego w dwóch z nich zakłada się realizację podziemnej hali garażowej. Przyjmuje się wysokość każdego z budynków na 5 kondygnacji nadziemnych, z wyjątkiem budynku B3, gdzie dopuszczono 6 kondygnacji nadziemnych, aby planowany zespół korespondował wysokością z istniejącym historycznym budynkiem przy ul. Stoczniowej 2, tworząc jednocześnie domknięcie widokowe od strony Starego Miasta. Charakterystyczną cechą spajającą kompleks 3 budynków jest poprowadzone między nimi ogrodzenie w postaci kompozycji murków, pergoli i zieleni – przebieg wskazany na planszy zagospodarowania terenu- nawiązujący do pierzejowej zabudowy centrów miast. – czytamy wniosku dewelopera, który dodaje, że „projekt pozostawia nienaruszoną tablice upamiętniającą Ofiary Sprawy Elbląskiej”.

Mieszkania tak, ale za trzy lata
(fot. wizualizacja inwestora)

W lipcu 2024 roku inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. Zgodnie z zapisami aktu notarialnym prace zakończyć się do 31 grudnia 2026 r., ale ten termin nie jest realny z powodu przedłużających się procedur uzyskania zgód i pozwoleń od gestorów przebiegających tamtędy sieci.

Inwestor już w kwietniu 2025 roku zwrócił się do władz miasta z prośbą o zgodę na wydłużenie terminu realizacji inwestycji. Prezydent Elbląga zgodził się, by termin rozpoczęcia zabudowy ustalono na 31 grudnia 2026 r., a termin zakończenia – do 31 grudnia 2029 r.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To ciekawe ziemia stoi odłogiem od tylu lat. A teraz jeszcze trzy lata. Bogate miasto nie ma co.
(2026.01.27)
się chłopcy przejechali i popłynęli??? Już im swego czasu meroli brakowało w cennikach...
(2026.01.27)

info

14  
  8
Chów klatkowy
(2026.01.27)
A ty gdzie mieszkasz? W hacjendzie > ?
miku (2026.01.27)
Cóż za wspaniałomyślność
(2026.01.27)

info

10  
  7
Jak najbardziej na tak zabudowie mieszkaniowej Śródmieścia, Starego Miasta i Wyspy Spichrzów, by zdążyć przed przed momentem, gdy skończy się popyt na zakup mieszkań własnościowych w naszym mieście. Patrząc na widoczne na zdjęciach budynki opuszczonego / zlikwidowanego Wyższego Seminarium Duchownego pojawia się pytanie - Co dalej zamierza Kuria zrobić z tymi budynkami ? Pewnie Portel niedługo o to sie zapyta władz kościelnych.
(2026.01.27)

info

19  
  3
Paskudne kloce... Kto by tam chciał mieszkać przy takiej ruchliwej ulicy... desperaci chyba
Śmiech (2026.01.27)

info

17  
  27
Dobrze ze blacha nie ogrodzil, jak to jest w paru miejscach, wspanialego elblaga...
Xyx (2026.01.27)

info

11  
  7
Nawiązanie do Stoczniowej buahahahaha... z tyłu piękna zabytkowa willa, zabytkowej seminarium, średniowieczny kościół, pierzejowa historyczna zabudowa naprzeciw i takie kloce jako nawiązanie do hal produkcyjnych i magazynów... zwiajam się ze śmiechu.... Jak w Karierze Nikodema Dyzmy " to z Was się śmieje" głupcy...
BadDog (2026.01.27)
Urocze jak te budynki delikatnie mówiąc czekoladowe na Drzewnej przy Technikum... chyba świecą tam pustki... urocze domki - ironia; )
Abcdefg (2026.01.27)

info

12  
  8