Zielony Zakątek z siłownią i placem zabaw

16
27.01.2026
Zielony Zakątek z siłownią i placem zabaw
Zielony Zakątek mieści się przy ul. Stawidłowej. Zdjęcie z 2025 r., gdy świętowano 1. rocznicę jego istnienia (fot. ECUS)
Władze miasta szukają firmy, która zbuduje plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzna przy ul. Stawidłowej. To ma być nowa atrakcja tak zwanego Zielonego Zakątka, sfinansowana z budżetu obywatelskiego.

Zielony Zakątek powstał w 2024 roku dzięki współpracy mieszkańców i Elbląskiego Centrum Usług Społecznych. To miejsce, które ma służyć integracji i spędzaniu wolnego czasu. Mieszkańcy chcą, by było ono jeszcze bardziej atrakcyjne, dlatego licznie głosowali w budżecie obywatelskim na projekt budowy przy ul. Stawidłowej placu zabaw wraz z zewnętrzną siłownią. Głosowanie wygrali (524 osoby była „za”), więc teraz władze miasta szukają wykonawcy inwestycji wycenianej na 640 tys. zł.

W Zielonym Zakątku ma powstać plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, piaskownicą, oraz siłownią z zestawem do ćwiczeń (tzw. street workout), a także takim urządzeniami jak orbitrek czy wioślarz. Mają tu też być stojaki na rowery, ławki i inne elementy małej architektury. Cały teren ma być też oświetlony.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 28 stycznia. Teren ma być najpierw odpowiednio zaprojektowany, a następnie zwycięzca przetargu przystąpi do prac, które mają zakończyć się w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy przez władze miasta.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
znając nasze władze to albo powstanie za 10 lat albo wcale- bo unieważnią przetarg. Zwykła gra na czas.
unduś (2026.01.27)

info

11  
  16
Schrony budujcie! Ten który ma wyzwolić pisowców jest coraz silniejszy
3 światowa (2026.01.27)
Puki co jest to miejsce dla psów bo tak neo opiekunowie z tego korzystają, oczywiście nie sprzątające odchodów...
(2026.01.27)
Budowanie siłowni na Marsie, bez sensu
Maz (2026.01.27)

info

7  
  5
Temat psich odchodów nadaje się na rolkę. Wczoraj widziałem ze 20 stolcow wzdłuż 10 metrowego chodnika. Co to będzie do wiosny?
Elblongi takie som (2026.01.27)
Punkt pierwszy zainstalować kamery z każdej strony by wyeliminować psiarzy bo dla nich nie ma znaczenia czystość, jak mają tam się dzieci bawić ? Może ogrodzenie jest wskazane bo na naukę kultury i czystości już za późno !
(2026.01.27)

info

16  
  3
@3 światowa - Mimo że pisowcy byli przeciw polska dostała kolejne MILIARDY z Unii. Kilka lat temu miłośnicy Putina nawet wniosku o KPO nie złożyli
Prawda pisiory ? (2026.01.27)
@Elblongi takie som - Ludzie się śmieją z filmu Świr ale tam scena psich odchodów jest rzeczywistością każdego dnia. Chorzy neo opiekunowie, nie sprzątające swym zachowaniem uogólniają wszystkich a są ludzie z klasą i potrafią posprzątać ! Tylko kamery i karanie do bulu aż rozum zacznie myśleć.
(2026.01.27)
A ile rozkłada się woreczek, gdzie wyrzucać?.... Sprzątam, ale zawsze się zastanawiam co jest lepsze. Logika podpowiada zostaw. Tylko jak jakaś paniusia wdepnie wysiadając z zaparkowanego na trawniku autka.... A parking płatny 50 gr. Obok. No i znowu, kupka robi więcej szkody czy rozjechane trawniki, pozostałości z podróży, błoto, sól..... Po kupce trawnik odrośnie, będzie ładnie i zielono
(2026.01.27)
Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 28 stycznia. A dziś jest 27 stycznia, więc JEDEN dzień na złożenie oferty.
(2026.01.27)

info

0  
  2