97
05.01.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jaki on żuławiak - to czysty grodziczanin awasujący za czerwonej władzy
(2026.01.07)

info

3  
  0
Tytuł artykułu jest bałamutny a artykuł nie oddaje złożoności problemu. Elblag jest łagodnie podlewany cofką z Zalewu i intensywnie zalewany wodą z Wysoczyzny. To dwa całkkowicie odrębne zagadnienia. Co do cofki, to wielokrotnie pytałem, czy otwarcie Przekopu na przestrzał nie obniżyło by poziomu wody w Zalewie do bezpiecznego. Może w końcu jakiś fachowiec się wypowie, czy to ma sens i na ile? Kolejne pytanie, czy Niemcy potrafili zatrzymać falę powodziową Kumieli oraz Srebrnego Potoku tak, aby nie szkodziła? Basen? Zbiorniki młynów? Jeżeli też mieli problem, to sprawę zbiornika retencyjnego na zbiegu tych dwóch rzeczek wałkuje Władza od dobrych paru lat, pozyskali (!) drewno z tego obszaru i teraz od nowa sobie spokojnie zarasta. Czyste działania pozorne, ostatnio to miał być suchy zbiornik. Pytanie kolejne, jaki był przepływ wody w czasie ostatniej powodzi byskawicznej, chwilowy w m3/s i sumaryczny w czasie całej tej "powodzi"? Ile ton osadów z Wysoczyzny spłynęło i ile osiadło przy Grunwaldzkiej? Te dane muszą być znane i dostępne przed jakąkolwiek realizacją zbiornika, Wody Polskie powinny to opublikować. Teraz w kołko ble, ble, politycy się załapują.... jw
(2026.01.07)

info

2  
  0
może to być dobry pomysł ale najważniejsze zablokować merkosur to nasze bezpieczeństwo i zdrowie
(2026.01.07)

info

3  
  0
Posłowie KO w tym również elbląscy głosowali przeciw przyznaniu 70 mln zł z budżetu na dokończenie drogi wodnej. To są konkrety Tuska. A Wcisła baja o setkach miliardów złotych. Zwykle kłamstwo w celu zaistnienia senatora, który przez 10 lat albo więcej mało zrobił dla miasta. Gada, gada, gada i to senator ma opanowane.
bra (2026.01.07)

info

3  
  2
Naiwny polskiRobotnik w latach80 zacząłStrajkować i podciąłGałąź na której siedział. PaństwoweSrodki produkcji zaczęłyPrzejmować kosmateŁapki. FilozofiaWyprzedaży majątkuNarodowego w prywatneRęce towarzyszyObozowiDT od jego początków. Już wKLD wspierałGorąco tzw. planBalcera. To wówczas za bezcenWyprzedawano dobrze prosperująceZakłady a społeczeństwoWpędzając wBezrobocie. GdyPOPSL przejmowałaStery w kraju, państwo miałoUdziały w 1343przedsiębiorstwach. Gdy 8lat później oddawałaWładzę, państwowychFirm było zaledwie393.Oznacza to, że przez 2kadencje rząd POPSLwyprzedał aż 950spółek.. Teraz DTmówi, że rozbuduje polskiPrzemysł, którego nieMa.... !!! śmiaćSię czyPłakać ??? Oto do czego doprowadziłStyropian !
tyle (2026.01.07)

info

1  
  0
A gdzie w Elblągu w ciągu ostatnich 50 lat woda wylała z rzeki Elbląg ? Nigdzie Za to od czasu do czasu wylewa Kumiela plynaca przez centrum miasta i nie ma to nic wspólnego z tzw cofką, a jest wynikiem zaniedbań w jej utrzymaniu i bezmyślności decydentów od melioracji
Lemur (2026.01.07)

info

0  
  0
Czeska Praga ma ciekawe rozwiązania. Ekrany wzdłuż brzegu Wełtawy (7 km). Można się od nich czegoś nauczyć.
Chello (2026.01.07)

info

0  
  0