151
05.12.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Mnie uderzyła zupełnie inna sprawa, czas kontroli, 1,5 h. , jak długo polcjanci mogą zatrzymać człowieka? - czy 1,5 godz. , to tylko tyle ile I'm się chciało, czy mogli jeszcze dłużej? np.3 godziny a može 5 godz. lub dłużej? Czy mają jakiś limit, ktoś napisał miała 200 m mogła iść, ,ale jak podczas kontroli? I bez potrzebnego sprzętu. A jeŝli mam w domu osobę chorą, albo jeszcze gorzej - lek się skończył I potrzebny natychmiast, to ci władcy świata I chorych dusz mogą wyprawiać taki cyrk - pytanie jest jak długo( czas takiej intereencji) mogą to robić. Pan panie Mariuszu jest taki obcykany, czy może pan wie jak długo oni mogą to robić?
Zaskoczony..!! (2025.12.06)
@Zaskoczony..!! - Tego akurat nie wiem ale będzie to wynikało z średniego czasy podobnych czynności wykonywanych w całej Polsce. To oczywiście dowód na absolutny brak umiejętności sprawnego przeprowadzenia kontroli Na stacji diagnostycznej badanie trwa około 20 minut z najazdem na hamownie i sprawdzeniem pojazdu na "szapraku" Kontrola na drodze z natury rzeczy powinna być krótsza chyba że kontrolujący nie wiedzą co mają kontrolować ani jak kontrolę przeprowadzić. Kontrola jaką miałem ostatnio w Niemczech zajęła około 3 minut a prowadziły ją dwie policjantki nieprzeciętnej jak na Niemcy urody. Tan naprawdę już czas prowadzenia kontroli uzasadnia zwolnienie obu tych policjantów za brak kwalifikacji zawodowych w sensie motorycznym. Ale to nie przepis ale średni czas kontroli stanowi odniesienie. Na budowie pomocnik murarza który przenosie dwie cegły na godzinę kończy prace na zasadzie Noga Dupa Brama po 30 minutach....
MariuszLewandowski-Fc (2025.12.06)
@MariuszLewandowski-Fc - A może ktoś wie jak długo ci policjanci mogą to robić, bo oni sami napewno tego nie wiedzą.
Zaskoczony..!! (2025.12.06)
Kulturalna/zdrowo-rozsądkowa ocena sytuacji. Trafne decyzje i działania. Na tym polega humanistyczne i życiowe podejście do problemu.
erg. (2025.12.06)

info

0  
  0
@MariuszLewandowski-Fc - "Znaki drogowe są dostosowane do minimalnych wymogów technicznych pojazdów i minimalnych kwalifikacji kierowcy i nie są same w sobie żadną wartością" - SERIO? :D
(2025.12.07)
@MariuszLewandowski-Fc - "Myśl potem pisz" - trafna autodiagnoza :D
(2025.12.07)
też tak sadze
(2025.12.07)
Indie są chyba drugim co do wielkości Państwem świata i o ile wiem to nie ma tam znaków ani kodeksu drogowego i dają radę. Przypominam ci że po wyłączeniu świateł Bema -Saperów korki zmalały... Znaki mają regulować ruch i tylko taka jest ich wartość pomyślałeś dlaczego po 22 wyłącza się sygnalizacje świetlną ? Kierowca ma myśleć i jeśli jakiś znak utrudnia ruch to powinien go zignorować Wartościami chronionymi przez prawo jest życie zdrowie wolność mienie i komfort obywatela a nie ten czy inny sposób postawienia znaków. Znaki mają regulować ruch a nie go blokować. Dlatego mam na ulicach progi zwalniające na przykład
MariuszLewandowski-Fc (2025.12.07)
Mam wrażenie że myślę może nie tak sprawnie jak kiedyś ale nadal wielu nie rozumie o czym pisze bo brak im podstawowej wiedzy żeby pewne rzeczy ogarniać. To nie jest autodiagnoza - nie rozumiesz jak widzę znaczenia tego słowa ale POSTULAT GENERALNY co do zachowania pewnej kolejności. Mój nauczyciel matematyki śp. Sadocha mawiał że pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł w innych sprawach wymagana jest rozwaga. Ja dodam że pośpiech jest też potrzebny przy wymianie ciosów podczas ulicznej bójki i przy dostarczaniu paczek. Ale Pan profesor obu tych czynności zapewne nie wykonywał...
MariuszLewandowski-Fc (2025.12.07)
Ekipa z ośrodka musiała zirytować funkcjonariuszy, a Panowie mieli czas i zajęcie 🤷‍♂️ trafił swój na swego. Każdy ponad każdym.
EleMorele (2025.12.07)