19
01.12.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pan Ryszard otrzymał również pomoc od Elbląskiego Centrum Usług Społecznych - korzysta z posiłków w ZAZ Elblążanka.. Też mam 70 lata i po róznych operacjach, ale nie mieszkam w garażu i nie przyjdę po pomoc do redakcji Portelu. Ale sa tacy co potrzebują pomocy, szczególnie zimą i nie wiedzą, gdzie się skierować, więc może im podać adresy tych dwóch wymienionych na wstępie firm.
(2025.12.01)
A jak można pomóc Panu Ryszardowi doraźnie?. Np. podzielić się bigosem na święta, itp. Gdzie można Go spotkać?
Bożena L. (2025.12.01)

info

6  
  0
W dzisiejszych czasach w każdej sprawie kiedy człowiek chce sprawiedliwości czy pomocy trzeba iść do mediów, normalnie facet dalej żyłby w fatalnych warunkach o czym pewnie większość wiedziała, a teraz wszyscy wspaniali !!!
(2025.12.01)

info

6  
  1
Ecus i Zaz Elblążanka jest na winnej
(2025.12.01)
@Bożena L. - Miłosierdzie na pokaz czy zaspokojenie ciekawości ? Już się zaczyna udawanie....
(2025.12.01)
Ten pan ma gdzie mieszkać, a że przepisują mieszkania w darowiźnie za życia to chyba nie jest wina państwa, że potem obdarowany daje darczyńcy kopa w zad. Trzeba myśleć za wczasu a nie ufać bo to kochany synek czy wnuczek.
Gghhh (2025.12.02)
Az sie serce raduje, gdy sie czyta takie informacje. Impulsy takiej ludzkiej wrazliwosci powoduja, ze CZLOWIECZENSTWO to nie tylko slowo ze slownika. Mily gest, buduje nas wszystkich.
Fel (2025.12.02)

info

1  
  0
Sądzę, że wiele osób działa emocjonalnie. Sprawa jest jednak bardziej niż skomplikowana, a każda sytuacja inna. Są osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji przez niekorzystny zbieg okoliczności i tym należy pomóc. Nie brakuje jednak i takich, którzy całe życie lawirowali, nie pracowali, nie myśleli o przyszłości, ani o innych. Dziś dziennikarze często poszukują sensacji, bo to się lepiej "sprzedaje", ich relacje nie zawsze są rzetelne, a niewygodne fakty ukrywane lub pomijane. Również komentujący oburzają się na działania urzędników, a z drugiej strony oczekują, że ci ostatni będą przestrzegać przepisów (które niestety często ograniczają natychmiastową pomoc). Gdyby każda osoba, której nie chce się zabiegać o warunki życia i swoją przyszłość otrzymywało ot tak, bez problemu mieszkanie, to dlaczego gro społeczeństwa miałoby starać się, odkładać i oszczędzać? Zgłaszam do urzędu i na pstryknięcie palcem mam mieszkanie. Niestety ani nas jako społeczeństwo nie stać, ani nie byłoby to uczciwe czy sprawiedliwe.
soel (2025.12.02)

info

2  
  0
@soel-100%, mieszkanie żona przepisała na syna, ale chyba z mężem, poza tym istnieje obowiązek alimentacyjny dzieci w stosunku do rodziców.
.,..,. (2025.12.02)

info

2  
  0