A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Gawędziarze - Tak właśnie działa władza w Polsce i w Elblągu. Missan siedział na stołku wiceprezydenta nic nie widział nie slyszał nie mówił. Teraz niby wielkie inwestycje klakiery na fb pieją z zachwytu. Prawda jest taka że poprzednie kadencję przespał. Teraz niby coś robi sprawy które dekadami wisiały bo liczy na drugą kadencję albo jeszcze lepiej tak jak gelert wcislo wilkowa krasulski do Warszawy i dalej ani me ani be tak jak oni.
Tytuł wprowadza w błąd. W parku Kajki nie będzie przejścia dla pieszych, bo w parku piesi mają pierwszeństwo na wszystkich alejkach.
Jeżeli będzie zebra, to niechaj będzie też żyra, jak bo stojąca w ciemnościach na chodniku osoba nie ma szans lub chociażby oświetlenie na takim poziomie, jak na Fromborskiej przed marketami. Tam niby jest najbardziej OK gdyby nie to drzewo. Reszta ulic ma latarni chyba li tylko by oślepiać kierowców przed przejściami.
Niestety w okolicach parku Kajki i ul. Pionierskiej niejednokrotnie kierowcy potrafią wyzywać pieszych, którzy w sposób prawidłowy przechodzili przez jezdnię, stosownie do Art.13 ust.3 Prawa o ruchu drogowym. Ja sam pamiętam jak jako nastolatek przechodziłem od wejścia do parku w kierunku "bramy" korzystając z pustej ulicy a samochód, który na pełnym gazie zdążył dojechać do skrzyżowania, prawie przejechał mi po piętach zanim postawiłem nogę na chodniku. Jeszcze mnie facet zwyzywał, że tam nie ma zebry. To jak niby mamy przechodzić? Jak dostać się do parku od strony Dąbka lub Pionierskiej? Ostatnio inny kierowca zwyzywał pieszego, który szedł ulicą Kajki od strony poczty w kierunku Piłsudskiego. Na tym ograniczeniu do 40 i tak samochody zasuwają ile fabryka dała... A kierowcy zapominają, że pieszy może przejść po najkrótszej prostej z zachowaniem ostrożności i ustąpienia samochodom.