Surowy wyrok sądu dla nietrzeźwego kierowcy

30
15.10.2025
Surowy wyrok sądu dla nietrzeźwego kierowcy
Sąd Rejonowy w Elblągu nie miał wątpliwości co do winy 21-letniego mieszkańca Elbląga, który wsiadł za kierownicę samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany w czerwcu 2025 roku przy ulicy Agrykola w Elblągu przez patrol ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że był już wcześniej zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwym, między innymi na terenie województwa pomorskiego.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie usłyszał wyrok – najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym. Dodatkowo sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Oraz przepadek równowartości pojazdu, którym kierował w chwili zatrzymania (blisko 10 tys. zł)

To jednak nie koniec konsekwencji. Skazany został zobowiązany także do zapłaty świadczenia pieniężnego w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok jest dowodem na to, że sądy coraz surowiej traktują kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, narażając życie swoje i innych uczestników ruchu.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Surowy? Buhahaha....
Już niedługo wieś Elbląg. (2025.10.15)
W 89 Powstały 4 partie PO PIS PSL LEWICA. Teraz udają, że nie są razem a w TV rozgrywa się teatrzyk tak abyś myślał, że masz jakiś wybór. W myśl zasady raz my, raz wy i NIKT nie siedzi. PO i PIS czyli tzw antypolski POPIS głosuje w sejmie tak samo, wystarczy sprawdzić głosowania w internecie ale to zbyt duży wysiłek intelektualny dla wyborcy POPISU.
PISPO jedno zło. (2025.10.15)
@PISPO jedno zło. - Żadna z tych partii nie powstała w 89 roku. Twoim wyborem jest nawiedzony biegający z gaśnicą, tacy intelektualiści. Nie wiem czy to dla ciebie zbyt dużym wysiłkiem intelektualnym jest zrozumienie, że piszesz nie na temat.
(2025.10.15)
@PISPO jedno zło. - PO nie kradnie tak jak PiS, PO nie robi z Polski ruiny tak jak PiS... Pomyśl zanim coś napiszesz...
(2025.10.15)
@Już niedługo wieś Elbląg. - A co mieli co powiesić? yhmmm, yyyyy. Z niektórych wieś nigdy nie wyjdzie yyyhmmm.
(2025.10.15)
@PISPO jedno zło. - Prawdziwe i niebezpieczne zło to jednak klerowska Konfa (i PIS też oczywiście)
(2025.10.15)
Oczywiście że powstały tylko pod innymi nazwami ale to zbyt dużo by zrozumieć dla wyborcy POPISU
(2025.10.15)
Jakby 5 lat dostał to może następny debill by sie zastanowil
Machu Picchu (2025.10.15)

info

13  
  0
Tylko poseł może nawet 200 h jechać ?
(2025.10.15)
Kradnie, kradnie.
AntyPoPis (2025.10.15)