Kawałek Lwowskiej za milion

25
18.08.2025
Kawałek Lwowskiej za milion
Teren przy mającej powstać ul. Lwowskiej to obecnie pola (zdjęcie z ortofotomapy Elbląga)
18 sierpnia w Urzędzie Miejskim odbyły się przetargi na nieruchomości przy ul. Lwowskiej. W kolejnym już podejściu do ich sprzedaży znalazł się chętny na jedną z pięciu działek oddanych pod młotek.

Przypomnijmy. Miasto próbuje sprzedać tereny przy ul. Lwowskiej (to m. in. pola, leżące tuż przy drodze na Tolkmicko i ścieżce rowerowej do Krasnego Lasu) od 2023 roku. Teren sąsiaduje z osiedlem domów jednorodzinnych przy ul. Wileńskiej.

Dotychczas odbyły się dwa przetargi, które nie wzbudziły zainteresowania inwestorów. Niedawno ogłoszono nowe postępowania w tej sprawie, w których na sprzedaż wystawiono działki o łącznej powierzchni prawie 3 hektarów i wartości ok. 9 mln złotych netto. Nieruchomości są sprzedawane w ramach trzech postępowań, dwie działki mają dodatkowy udział w sąsiednich nieruchomościach. Przetarg zobowiązuje nabywców nieruchomości do rozpoczęcia zabudowy do 31 grudnia 2029 r. i jej zakończenia do 31 grudnia 2031 r.

Jedna z oferowanych przez miasto działek znalazła dzisiaj (18 sierpnia) nabywcę. Teren o wielkości 3 tys. m kw. był wystawiony za 865 tys. zł plus VAT. Firma Kompleksbud Tomasz Kopczyński z Sierakowa w gminie Raciąż zaoferowała za niego okrągły milion zł netto. W licytacji brały udział trzy firmy.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego tej części Elbląga jest ona przeznaczona pod zabudowę usługową. Przedstawiciel firmy, dopytywany przez naszą redakcje, nie chciał na razie zdradzić, co ma na tej działce powstać.

TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
0.3 ha za milion pln w elblongu? Coście s... uczynili z tą krainą???
Pisflacja kaczystów (2025.08.18)
@Pisflacja kaczystów - No i brak jest kanalizacji. Krasny Las ma nadal szambo.
(2025.08.18)
Obstawiamy Biedronka czy Dino powstanie na tej sprzedanej działce?
(2025.08.18)
Lidl albo Aldi?
(2025.08.18)
No jak zabudowa usługowa to tylko coś ze świętej trójcy - Biedronka, Lidl, Aldi xD
(2025.08.18)

info

8  
  5
Na internecie jest artykuł, że ta firma buduje dla Biedronki więc... już przesądzone.
(2025.08.18)

info

15  
  3
O ile wiem na być kolejna Biedronka :-)
Lokals (2025.08.18)
A drogę dojazdowa to ktoś ma tak wybudować, bo chyba nie miasto? Ten nędzny milionik prawnie by nie wystarczyl
(2025.08.18)

info

3  
  2
Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego tej części Elbląga jest ona przeznaczona pod zabudowę usługową. Przedstawiciel firmy, dopytywany przez naszą redakcje, nie chciał na razie zdradzić, co ma na tej działce powstać.. To już wiadomo dlaczego wczesniej nie było chętnych. Tylko ciekawy jestem kto w Ratuszu wpada na takie mądre inaczej pomysły, by przeznaczać te tereny na USLUGOWE. zamiast na indywidualne działki pod budownictwo jednorodzinne.
(2025.08.18)
@Pisflacja kaczystów - PO rządach Tuska nie zostanie kamień na kamieniu. Za to będzie kolorowo i tęczowo.
(2025.08.18)