Wracają Ogrody Polityki

11
10.07.2025
Wracają Ogrody Polityki
Po kilkuletniej przerwie do Elbląga wracają Ogrody Polityki, które odbędą się w dniach 5-7 września. - W tym roku wracamy do źródeł – czyli do formuły dużych, plenerowych koncertów, odbywających się na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego – informuje Biblioteka Elbląska. Sprawdź, kto wystąpi.

Festiwal Ogrody Polityki – najdłużej funkcjonujący festiwal kulturalny w naszym mieście - od lat łączy intelektualną debatę z wysokiej jakości rozrywką artystyczną. Organizowany wspólnie przez Bibliotekę Elbląską i Tygodnik POLITYKA na stałe wpisał się w kulturalny pejzaż Elbląga, zyskując wierną publiczność i ogólnopolski prestiż.

 

Wracamy do źródeł

- W tym roku wracamy do źródeł – czyli do formuły dużych, plenerowych koncertów, odbywających się w najlepszej sali koncertowej Elbląga - dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Przez trzy dni zaprosimy Was na wyjątkowe spotkania z muzyką, teatrem, literaturą i rozmową – wszystko w atmosferze wrześniowego święta kultury. I to właśnie informacją o koncertach zaczniemy opowieść o tegorocznym programie. Na festiwalowej scenie wystąpią artyści docenieni Paszportami Polityki, gwarantujący najwyższy poziom artystyczny – informuje Biblioteka Elbląska.

 

Na Ogrodach Polityki wystąpią:

  • Łona x Konieczny x Krupa – wyjątkowy projekt łączący rap, jazz i elektronikę i Support: Senny – subtelna melancholia i oryginalne brzmienie młodego zespołu
  • Jazz-Band Młynarski-Masecki – przedwojenny swing we współczesnym wydaniu
  • Lech Janerka – legenda polskiej sceny alternatywnej, po długiej przerwie powraca z nowym materiałem
  • Brass Federacja – energetyczne, uliczne granie w stylu nowoorleańskim, które rozgrzeje festiwalową publiczność Stare Miasto (wstęp wolny).

Bilety na koncerty lub karnet już dostępne na Kupbilecik.pl W sprzedaży są też karnety na wszystkie koncerty.

 

- Festiwal Letnie Ogrody POLITYKI to wydarzenie, na które wielu z Was czekało z niecierpliwością. Dziękujemy za tę cierpliwość i wierzymy, że tegoroczna edycja dostarczy zarówno stałym bywalcom, jak i nowym uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń – dodaje Biblioteka Elbląska.

Festiwal odbędzie się dzięki wsparciu władz Elbląga oraz partnerów wydarzenia.

red. na podst. informacji Biblioteki Elbląskiej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

odkleili się zupełnie w tej bibliotece. Kto na to kupi bilety. Ponury żart:)
AndrzejA (2025.07.10)
Bardzo dobra informacja, Dziedziniec Muzeum to świetne miejsce na koncerty. Lato będziemy kończyć w Elblągu Dniami Chleba i Ogrodami. dla każdego znajdzie sie coś stosownego. A w środku lata Jazzbląg. Trudno wyjechać z miasta na dłużej.
(2025.07.10)

info

19  
  2
Aleeee ekstra! To jest dobra nowina, dzięki!Kiedy wejściówki?
hgtkus (2025.07.10)

info

8  
  3
Odgrzewany kotlet :(
(2025.07.10)

info

3  
  12
@AndrzejA - Ja kupiłem; )
Ponury (2025.07.10)
Wspaniała wiadomość. Oferta dla ludzi którzy Specjalami na Dniach Elbląga do ryków Chylińskiej się nie raczyli. Obserwujcie twarze ludzi którzy będą na Ogrodach, porównajcie je z tymi co byli na Dniach Elbląga i zrozumiecie różnice. Dla każdego coś dobrego.
teraz coś dla nas (2025.07.10)

info

12  
  2
@AndrzejA - Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ja już kupiłem; )
Zajęty podpis (2025.07.10)
oo super nielegalni niemieccy inigranci na pewno wyrobią frekwencją
(2025.07.10)

info

1  
  8
@AndrzejA - Najpierw myślenie, potem pisanie! Tylko w tej kolejności! Jarzysz, Andrzeju A. !!! Myślenie - czytanie, myślenie - czytanie!!! Wbij to sobie w pałę! Wiem, że to trudne, ale spróbuj. Trzymam za Ciebie kciuki Chłopaku! No próbuj, dasz radę!!!
uprzejmy stefek (2025.07.10)
@AndrzejA - Stary, ty tego nie skumasz. Karnetów już prawie nie ma. Ale to dla inteligentnych.
bcm (2025.07.12)