Vibe wakacji w piosence elblążanek

16
10.06.2025
Patrycja Moneta i Kornelia Markuszewska nagrały piosenkę „Wakacje lecimy”, do której powstał również teledysk. Z dawnymi uczestniczkami The Voice Kids i członkiniami Szalonych Małolat rozmawiamy o nowym kawałku oraz muzycznych planach.

- Chciałyśmy, żeby powstała piosenka, która idealnie wpasuje się w letnie wieczory, gdzieś przy ognisku, żeby oddawała vibe wakacji - mówi Kornelia Markuszewska.

- Wszystko wyszło dość spontanicznie, pojechałyśmy razem nad jezioro i postanowiłyśmy coś stworzyć. Zajęło to jednak ostatecznie dość długo, bo ten wyjazd był rok temu. Dawniej nie pisałam tekstów, „Wakacje lecimy” to mój pierwszy - podkreśla Patrycja Moneta, która odpowiada też za linię melodyczną utworu.

Patrycja i Kornelia znają się niemal od początku podstawówki, do czwartej klasy trafiły już razem. Obecnie obie śpiewają też w Szalonych Małolatach. W przyszłości dalej chcą się rozwijać muzycznie.

- Mamy dużo napisanych tekstów, pewnie w te wakacje też pojedziemy do studia coś nagrać - podkreśla Patrycja.

- Muzyka zawsze w nas była i będzie z nami do końca – mówi Kornelia.

Vibe wakacji w piosence elblążanek
Od lewej Kornelia Markuszewska i Patrycja Moneta, fot. Anna Dembińska
Teledysk do „Wakacje lecimy” dziewczyny przygotowały same, nagrany został... telefonem.

- Nie jesteśmy na takim etapie, żeby wydawać duże pieniądze na takie nagrania, ale uważam, że to dobrze, że powstał teledysk związany z fajnymi wspomnieniami. Dużo się przy tym nauczyłyśmy – przyznaje Patrycja.

Sama piosenka została nagrana w Gdyni, w SHR Studios. Za produkcję, aranżację, kompozycję odpowiadają Dominik Szumny i Adrian Soliwoda.

- Szykujemy teraz kolejną wakacyjną piosenkę, chociaż z trochę innym przekazem. Przedstawia dwa stopnie zakochania, początkowy, gdzie są założone różowe okulary i późniejszy, gdzie pojawia się złość, gdzie już ma się pewnych rzeczy dosyć – dodaje jeszcze Kornelia.

Nasze rozmówczynie podkreślają, że związanie swojego życia z muzyką to także wyzwania.

- Dużo nauczyłam się, gdy byłam w The Voice Kids. To wszystko pięknie wygląda w telewizji, ale są też przykre sytuacje. Gdy ma się 14 lat, nie jest łatwo zmierzyć się np. z odpadnięciem z programu, ale musiałam sobie to w głowie poukładać - mówi Patrycja.

- 17 czerwca będziemy miały z Szalonymi Małolatami koncert musicalowy „Welcome to Broadway”. To bardzo duży projekt – mówi Kornelia. Dziewczyny podkreślają, że przygotowanie do takiego występu wymaga bardzo dużo pracy.

TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Za użycie słowa vibe/wajb wlepiałbym surowe kary pieniężne.
(2025.06.10)
Fajnie wyszło. Brawo!
(2025.06.10)

info

7  
  3
Ok boomer
mtsz (2025.06.10)
To może uzasadnij dlaczego?
(2025.06.10)
Fakt. Szkoda że nasz język polski musi być na siłę "uatrakcyjniany" neologizmami czy tam innymi zapożyczeniami.
(2025.06.10)
Faktycznie nie da się ukryć, że to pierwszy w życiu napisany tekst.
(2025.06.10)

info

8  
  0
Niedługo skończą się wam taki rodzaj śpiewu. Będą pieśni rzewnie zawodzące - resztę sobie dośpiewajcie. Ha, ha, ha...
(2025.06.10)

info

2  
  1
One są sfocusowane na targecie bo mają taki vibe :)
(2025.06.10)

info

8  
  0
Świetne są!!!piękne, młode, zdolne!!!
Elblaski fan (2025.06.10)

info

4  
  3
Ze wszystkich tych "zoomerskich" makaronizmów, ten jest wyjątkowo pretensjonalny i nadużywany, a na dodatek zupełnie niepotrzebny - polski odpowiednik to bezpretensjonalny, używany z dziada pradziada "nastrój". Czasem bywa tak, że obcojęzyczny koncept jest trudny do przełożenia na polski, ale nie w tym przypadku.
(2025.06.10)