Pożar pod Elblągiem

55
15.04.2025
Pożar pod Elblągiem
Fot. Czytelnik
W okolicy Tropów Elbląskich we wtorek wieczorem wybuchł pożar. Wielką łunę widać z wielu punktów w mieście. Z naszych informacji wynika, że płoną trzciny na obszarze około pół hektara. Na miejscu są już strażacy, z ogniem walczy kilka zastępów PSP, a także OSP.

W całym kraju dochodzi do gwałtownych wzrostów liczby pożarów traw. Takich przypadków jest cztery razy więcej niż w 2024 r. W naszym województwie było już ich kilkaset.

W wyniku pożarów traw w 2025 roku w Polsce kilkanaście osób odniosło obrażenia, były też przypadki śmiertelne. Oprócz zagrożenia dla ludzi, pożary traw powodują ogromne straty dla środowiska naturalnego oraz infrastruktury.

Straż przypomina, że wypalanie traw jest nielegalne i niesie za sobą poważne konsekwencje prawne. Każdy pożar to ryzyko utraty życia, zdrowia oraz strat materialnych.

Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 30 tys. zł. Jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie życie lub zdrowie ludzkie, można nawet trafić do więzienia na okres od roku do 10 lat.

Apelujemy o rozsądek i zgłaszanie każdego przypadku wypalania traw odpowiednim służbom. Każdy niekontrolowany ogień może doprowadzić do katastrofy.

Red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To jest zorza polarna taka cieplarniana.
(2025.04.15)

info

8  
  39
znowu jakieś mądrale inaczej chcą użyźnić glebę... karma wraca, więc pewnie kiedyś i na nich ogień przyjdzie...
(2025.04.15)

info

57  
  4
Podpalacze w akcji. A kar dla nich nie ma, tylko apele.
(2025.04.15)

info

60  
  3
jak zwykle jakiś idiota podpalił znowu spłoną żywcem zwierzęta
(2025.04.15)

info

72  
  4
Z Zawady też widoczny.
elka (2025.04.15)

info

8  
  3
Ścinając trzcinę i sprzedając na pokrycie dachu, szczególnie w Danii można zarobić kupę kasy. Odbiorcy gotowych snopków trzciny są na miejscu ale po co pracować na e- papierosy jak PiS wymyślili 500+, kasę za darmo !!!!
(2025.04.15)
Zastanawiam się dlaczego pod informacją na portelu nikt się nie podpisuje. A może "Red. " coś oznacza? Trzeba przyznać natomiast, że autorka lub autor informacji ma problem z odmianą - Tropów Elbląskich proszę państwa.
Maniekel (2025.04.15)
Łomatko łoto łuna! Łomatko jaka ładna łuna!
(2025.04.15)

info

5  
  30
A może by tak jeszcze raz.....
(2025.04.15)
No tak, ludzie nie mają pracy. motywacji a oni piszą o jakimś pożarze, Mam nadzieję że spłonął ZKM albo urząd miejski
(2025.04.15)