A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Jerzy Lebioda - Przecież żeby tą umowę zablokować to musi powstać mniejszość blokująca w UE, sam nasz rząd może sobie być przeciwko, ale to za mało, aby zablokować taką umowę, nasz rząd musi podjąć działania dyplomatyczne i wspólnie z kilkoma krajami stworzyć mniejszość blokującą umowę z krajami Ameryki Południowej, Francja jest też przeciwko i potrzeba jeszcze kilku krajów do tego, aby zablokować umowę. Muszą być co najmniej 4 kraje, których ludność stanowi co najmniej 35% ludności UE, aby działania były skuteczne.
To słabo słuchasz, oczywiście, że rolnikom zależy na obniżeniu cen dla konsumentów, ale też na podwyższeniu cen skupu, to kwestia rozłożenia marży. Na przykładzie malin gdzie plantatorom płacili w skupach po 6-8 zł za 1 kg, a w sklepach były po 60-70 zł za 1 kg. Można stworzyć takie warunki, aby plantator dostał zamiast 8 zł to 15 zł, a w sklepie 1 kg był po 30 zł za kg i wtedy każdy by zarobił, a konsument skorzystał.
"Mondrusiu", dlaczego nie napiszesz jaki jest koszt utrzymania pracującej non-stop chłodni do przechowywania warzyw owoców, itp? To mało medialne, co? Kiedyś były kopce, piwnice. Teraz nie ma. Są prądożerne chłodnie.
Problemem dużej części społeczeństwa tego kraju jest brak wiedzy na temat powiązań gospodarki globalnej z takim małym trybikiem jakim jest gospodarka polska. Dlatego część z Was nie rozumiejąc tego mechanizmu głośno krytykuje protesty rolników Nie jestem rolnikiem i nie lobbuje na rzecz rolnictwa ale jest ono jednym z najważniejszych filarów naszej dzisiejszej gospodarki i niezbędnym pośrednim ogniwem scalającym funkcjonowanie tej gospodarki. Fascynacja rozwojem AI nie spowoduje że nastąpi gwałtowny rozwój produkcji żywności bio-pochodnej która zastąpi produkcje rolna prowadzoną na obecnych zasadach.
@synrolnika - lenie własnie odeszły z rolnictwa a zostali tam ludzie którzy tą praca sie szczyca
Niemcy przejmują Port w Gdyni. Gdzie jestescie pseudo obroncy Portu w Elblagu. Wyprane przez PO i tvn mózgi.
Trole Giertycha w natarciu. Szczucie na rolników, wyzwiska, agresja. To typowe komentarze i zachowania wyborców PO.
Weźcie ludzie najpierw poczytajcie o co chodzi z protestem, a dopiero piszcie. Unia Europejska was zaora i się obudzicie z ręką w nocniku. Już płacicie X2 za prąd jak w Niemczech przez ETF. W internecie piszecie a jak was rząd i unia dyma to nikt nie ma jaj wyjść na ulicę. Porażka
Weźcie ludzie najpierw poczytajcie o co chodzi z protestem, a dopiero piszcie. Unia Europejska was zaora i się obudzicie z ręką w nocniku. Już płacicie X2 za prąd jak w Niemczech przez ETF. W internecie piszecie a jak was rząd i unia dyma to nikt nie ma jaj wyjść na ulicę. Porażka