A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
W obliczu bezpieczeństwa energetycznego i wojny jaki sens ma budowa ważnej napowietrznej linii kablowej? Takie instalacje powinny być pod ziemią zabezpieczone, co dobitnie pokazują przykłady naszego sąsiada.
brawa za skopiowanie artykułu
@NG'- hole - Właśnie ta linia ( i parę podobnych) potrzebna jest wyłącznie z powodu rozwoju elektrowni ekologicznych. Sieci najwyższych napięć muszą być rozbudowane tylko z powodu ekologii za ponad 500 mld zł (w cenach sprzed paru lat). Dwa albo trzy razy tyle będą kosztowały bezpośrednie przyłączenia i konieczny, ze względy na te elektrownie, rozwój sieci rozdzielczych. Ekolodzy tego nie zamierzają płacić. Zapłacą odbiorcy. Albo indywidualni, a jak politycy nie pozwolą, to biznesowi - i przeniosą produkcję i firmy poza Unię. Wtedy indywidualni staną się bezrobotnymi i młodzi wyjadą do Chin. Samobójstwem jest walczenie z fizyką.
Zamiast marnować czas na jałowe "dyskusje" - lepiej zajmijcie się ludki własną niezależnością (i dogadujcie się z sąsiadami) - PV, małe turbinki czy bio-gaz na wsi... patentów na małe turbinki wiatrowe jest naprawdę dużo w necie. Do tego gromadźcie deszczówkę + ew. systemy jej oczyszczania. Bądźcie pewni, że "dobrzy wujkowie" kierowani przez sponsorów WHO, WEF i innych wesołych twarzy globalnej mafii docisną nas m. in. za pomocą (cen) energii, wody, i normalnej żywności. Pora się obudzić ze snu... kto się jeszcze nie obudził po 2020.
@NG'- hole - Wróć na Ziemię i nie opowiadaj kocopałów o bezprzewodowym przesyle energii !
Ciekawe co z Drużnem, bo jak na podstawie specustawy to już zaczyna rozchodzić się radosny fetorek...
@NG'- hole - Za dużo bajek za mało lekcji fizyki
@2084 - Pokaż jak to robić. Zaczynając od odłączenia się od sieci energetycznej. Wszystkie urządzenia produkcyjne ekologiczne, wymagają sztywnego podłączenia do sieci krajowej. A w tej sytuacji krajowa musi być bardzo sztywno i kosztownie podłączona do sieci europejskiej. Bo pitolić każdemu wolno, ale w zaciszu domowym.
Przecież istnieje już sieć Gdańsk - Olsztyn o napięciu 400 kV, po co budować nową?
wreszcie, po tylu latach zaniedbań inwestycyjnych ktoś pogonił kota leniom z pse