A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
W Polsce od wieków jest ten sam problem. Za dużo wody święconej a za mało mydła.
Może i trędowaty, ale WOLNY przecież stale walczycie o WOLNOŚĆ to co się jej wstydzicie!
Nauczanie religii w kosciele tak jak za dawnych lat. Kto chce to chodzi na nie a kto nie chce nie musi..... WKatedrze SW. Mikolaja bylo tych sal sporo.... i co stoja puste.... ? Z datkow parafian utworzone.....
Chce się nam wmówić, że dla praktykowania tzw. wartości chrześcijańskich trzeba należeć do Kościoła. Otóż można być przyzwoitym człowiekiem bez wyznawania żadnej religii. Zawłaszczanie przyzwoitości pod szyldem partyjnym i twierdzenie, że jak nie realizujesz linii tej partii, to jesteś pozbawionym wartości człowiekiem - jest nadużyciem. A robionym świadomie - manipulacją. W najlżejszej postaci wyrachowania - ogłupianiem ludzi. Nie można się na to zgadzać.
TO NIE KOŚCIÓŁ MA PROBLEM tylko rodzice nie potrafią przekazać dzieciom wiary... bo sami jej nie mają.
Oj, współczuję CI
Kiedyś staniesz przed Paneb Bogiem, czy w Niego wierzysz czy nie! Oj będziesz się wstydzić!!!
Dwa wojska stoją naprzeciw siebie. Zaraz zacznie się bitwa. Oba wojska (modląc się... ) pokładają nadzieję na zwycięstwo w Bogu. Trzeba współczuć tej istocie nadprzyrodzonej, że tacy zwykli Ziemianie wprowadzają Go w nierozwiązywalny dylemat (zakładamy, że remis jest niemożliwy). Ale będziemy twierdzić, że modlitwa ma sens... Można to przenieść na boisko piłkarskie, gdzie napastnik chce bramki, a bramkarz czystego konta. Co tam jeszcze, może myśliwy chce trofeum, a zając chce ocalić życie. Ach, zwierzęta nie maja prawa chcieć niczego dla siebie. Zdaniem religii naszego Kościoła. / Jak widać lepiej jak wyznawcy wiary będą tworzyć własną społeczność i zaprzestaną "reklamy" swoich przekonań. Nie potrzebuje też nikt straszenia stanięcia przed Kimkolwiek po śmierci. Ja na przykład wierzę w św. Elemelka. I siedzę z tym cicho :-)
@GłębokaMyśl - Drogi Moherku skąd wiesz jak jest w piekle jeszcze nikt z nie wrócił z tego miejsca wiecznego odpoczynku. Głosisz jakieś średniowieczne fantasmagorie.
@ Smutne "nie chodzą na religię... przesiadują w galeriach handlowych.. " - Bardzo dobrze, że przesiadują, odrywają się od smartfonów i ze sobą rozmawiają.