Inwestują w Nową Pasłękę

25
06.07.2021
Inwestują w Nową Pasłękę
Tak wygląda port rybacki w Nowe Pasłęce po pierwszym etapie inwestycji (fot. Urząd Morski w Gdyni)
Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na przebudowę portu rybackiego w Nowej Pasłęce, w tzw. Ujściu. To drugi etap prac w tym najdalej wysuniętym po tej stronie Zalewu Wiślanego porcie.

W latach 2014-2015 na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni, firmy które wygrały przetarg, przeprowadziły pierwszy etap prac w porcie rybackim w Nowej Pasłęce. Wówczas za ok. 4,5 mln zł przebudowano nabrzeże, wyposażono je w odbojnie, pachoły cumownicze i drabinki ratownicze, by służyły przede wszystkim rybakom. Wcześniej – w latach 2011-2012 – swoją inwestycję, budowę nieodległej przystani jachtowej w ramach projektu Pętli Żuław za ok. 5 mln złotych - zrealizowała gmina Braniewo. Z kolei Morski Oddział Straży Granicznej tworzy tutaj bazę dla swoich poduszkowców.

Teraz Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na drugi etap przebudowy portu rybackiego. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 29 lipca. Urząd Morski planuje m.in. przebudowę falochronu północnego i wykonanie opaski brzegowej, roboty żelbetowe oraz wykonanie nowej nawierzchni. Zamontowane zostanie również nowe wyposażenie hydrotechniczne i oznakowanie, przewidziane są również prace czerpalne w kanale portowym.

 

 

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dobra decyzja. Praktyczne Frombork, Tolkmicko ma już dosyć dobrą infrastrukturę. Teraz czas na Nową Pasłękę. Uroczy zakątek Zalewu Wiślanego.
Kondek (2021.07.06)
Dzięki inwestycjom rządu Prawa i Sprawiedliwośći w nasz polski Kanał Sueski cały nasz region dozna ogromnego impulsu gospodarczego i finansowego i stanie się dodatkowo unikalną atrakcją turystyczną.
TeofilSkorupa (2021.07.06)
@Kondek - Frombork ma jakąś infrastrukturę żeglarską? Czyżbym coś przespał? A może to Frombork przespał możliwość budowy przystani w czasach inwestycji Pętli Żuławskiej. ..
(2021.07.06)
@TeofilSkorupa - Przekop tak się ma do Kanału Sueskiego, jak piaskownica do Sahary.
KatNaIdiotów (2021.07.06)
I ze niby facet ma te grosze zarabiac ? No jesli facet chce taka kase do domu przynosic, nie nazywa sie facetem. !!!! Prawdziwy facet, partner, ojciec ma tyle zarobic zeby utrzymac rodzine. Jesli tego nie robi to znaczy, ze jest leniem, nieogarniety i brak mu ambicji. I nie ma wytłumaczenia ze tyle placa. Sa zawody ze placa dobrze, mozna sie czegos nauczyc zeby wiecej zarabiac. Nie ma na taka kase wytlumaczenia. Malo zarabiaja nieambitne lenie. !! Tyle w temacie.
(2021.07.06)
a slip bedzie???? (darmowy )
(2021.07.06)

info

5  
  0
Nowa Pasłęka jprd jaka wiocha….
(2021.07.06)
@Kondek - Wyluzuj popytaj rybaków i żeglarzy na temat bubla w Tolkmicku. ..
Fan_senatorka (2021.07.06)
@TeofilSkorupa - Czy widziałeś w rzeczywistości Kan. Sueski?
(2021.07.06)
@TeofilSkorupa łebek jak skorupka i czytać też nie potrafi. Takie to pisowskie pokolenie.
(2021.07.06)

info

12  
  4