Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który wyłudził opłatę parkingową

21
30.09.2020
Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który wyłudził opłatę parkingową
fot. arch. portel.pl
41-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policjantów dzielnicowych, chwilę po tym jak wyłudził od parkującej kobiety pieniądze za parking. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kwota, którą 41-latek zażądał od kobiety parkującej samochód na placu Konstytucji w Elblągu, to 70 złotych. Mężczyzna podał się za parkingowego inkasenta zbierającego opłaty. Kobieta przekazała mu 100 złotych, a ten nie mógł wydać reszty, więc poszedł rozmienić pieniądze. Gdy wrócił, czekał już na niego patrol policjantów dzielnicowych, którzy w tym rejonie pełnili służbę.

41-latek został zatrzymany za oszustwo. Podał się bowiem za pracownika parkingu, po to by wyłudzić pieniądze. Mężczyzna był znany policjantom. Wcześniej dokonywał podobnych czynów i był za nie karany. Dziś podczas przesłuchania usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli parkujemy auto a ktoś oferuje nam „popilnowanie” samochodu w zamian za opłatę lub też  zachęca nas opłaceniem pilnowania auta w zamian za nieporysowanie lakieru – zadzwońmy na policję. Nie można pozwalać na tego rodzaju praktyki. Jeżeli spotykamy się z taką próbą wezwijmy na miejsce patrol.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kobieca naiwność.
(2020.09.30)

info

10  
  5
Do tak poważnego śledztwa trzeba było zadzwonić po ekipę dochodzeniową z Olsztyna !!!!
Parodia (2020.09.30)

info

16  
  4
Hahaha. Znowu Borys? :D Latami na parkingach przy Sądzie Okręgowym i przy UM brał kase od parkujacych w zamian, że popilnuje. Widać wrócił do swojego procederu. Przez lata go nie było widać. W sumie nie wiem czy on powinien odpowiadać karnie. Ten człowiek zdaje się być lekko odchylony od normy.
Kkkkk1 (2020.09.30)

info

20  
  0
Przecież on tam urzędował codziennie od wielu lat. Chyba był już za to karany. Pewnie też ma coś z deklem. Taki biznesik prowadził pod samym sądem. Teraz z celi aresztu będzie patrzył na parking.
Jamess (2020.09.30)
Ale akcja policji. .. .. zatrzymany za wyłudzenia. .. .a po 16 juz na wolności. .. .. czemu redakcja o tym nie napisze?
(2020.09.30)

info

10  
  0
No i proszę dzielnicowi coś dla obywateli zrobili, szkoda tylko, że tak bardzo rzadko !
(2020.09.30)

info

8  
  0
@Jamess - Nieszkodliwy gość bilecik załatwił. „Za drobniaczka. ” Siedział już za to jak się inkasenci uwzięli bo im psuł robotę. A jutro musi iść do pracy na parkingu pod sądem wiec go wypuścili.
(2020.09.30)
Panie policjancie, ten pan całe dnie tam spędza i wyłudza, a zgłoszenia wielokrotne nie działają. Sweho czasu był o nim artykuł w Portelu.
Geyju (2020.09.30)

info

8  
  1
Tam ich jest cala spółka, urzędują za PZU. Jeden caly pysk w tatuazach, drugi caly w dresiku no i ten celebryta.
Fgy (2020.09.30)

info

7  
  0
Od wielu miesiecy dzialaja. Za mna ostatnio taki biegl krzyczac ze bilecik mam mu oddac. przeciez k. .. .a to ja zaplacilam. Do cho. .. .y zrobcie cos z nimi. Bedzie mi rozkazywac a policja i straz mandaty daje na nitchmana. Za wyludzaczy sie wezcie a nie kierowcow karzecie. Moze cos jest na rzeczy.
(2020.10.01)

info

6  
  0