Trwa budowa mostów nad przekopem. W sobotę wmurowano kamień węgielny

51
26.09.2020
W sobotę (26 września) na terenie powstającego przekopu przez Mierzeję wmurowano kamień węgielny pod budowę mostu północnego, jednej z dwóch konstrukcji, która ma zapewnić płynność ruchu samochodowego podczas pokonywania kanału przez statki. Zobacz zdjęcia oraz film, zrealizowany przez zuławy.tv 

Jeden z mostów nad przekopem ma być gotowy już w połowie przyszłego roku. - Ten obiekt jest niezbędny z tego względu, że musimy przełożyć na niego ruch, aby umożliwić wykonywanie ścianek szczelnych i kanału żeglugowego – mówił jeszcze kilka miesięcy temu Jacek Szymański dyrektor projektu z konsorcjum NDI/Besix, wykonawcy inwestycji

- Prace nad przekopem idą bardzo dobrze, zgodnie z harmonogramem. Większość elementów jest już widoczna, trzeba tylko je dokończyć i otworzyć na świat - mówił dzisiaj Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. 

Kapitan żeglugi wielkiej Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, zapewnił, że wkrótce komisja przetargowa podejmie decyzję w sprawie wyboru wykonawcy drugiego etapu inwestycji, czyli pogłębienia toru wodnego na rzece Elbląg wraz z budową mostu obrotowego w Nowakowie. 

 

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i gitara !!! Prace trwają i prace idą tak jak powinny ! POpaprańcy uczta się od rządzących jak się powinno budować i dotrzymywać słowa !!!!!
(2020.09.26)
Dlaczego tu nie było dyrektora portu w Elblągu? Ludzie dyrektor UM w Gdyni, minister Żeglugi to idealni ludzie żeby coś ugrać. Czy Wy w tym Elblągu tylko czekacie na gotowe? Że pieniądze same przyjdą?
supervisor (2020.09.26)
Brawo! Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Kiedy kolejna konferencja senatora Wcisło?
Roo (2020.09.26)

info

45  
  16
Kamień do szyi, sobie przyczepcie pisowskie szkodniki. Bieda i drożyzna w Polsce z Waszego powodu.
(2020.09.26)

info

33  
  59
"POpaprańcy uczta się od rządzących jak się powinno budować"- Lotnisko w Radomiu i Dworzec we Włoszczowej?
(2020.09.26)
Zatrzymać to, zatrzymać, niech ktoś to zatrzyma, UE czy Putin nie wiem kto ale trzeba to zatrzymać,
czlonek egzekytywy PZPR (2020.09.26)

info

14  
  34
A Jurka motorówki nie było ??? On jest za a nawet przeciw. Więc się cieszy na każdą okoliczność
wredny_typ (2020.09.26)

info

30  
  9
no kochani tak to nie będzie tego tam, jutro konferencja Protasa i Wcisły, będzie o szkidliwości przekopu i dobroczynnym działaniu ekonomicznospołecznym zimnych term w połączeniu z deficytowym lotniskiem w Szymanach
Eryj (2020.09.26)
Ciekawe, co na to KO?
KOmuchy (2020.09.26)

info

17  
  6
I tak bez zgody Jurka Motorópwki, jak ze to tak ??
Kontrapas z Zawady . (2020.09.26)

info

14  
  8