Strażnica czeka na wykończenie

32
09.09.2020
Strażnica czeka na wykończenie
(fot. Michał Skroboszewski)
W ostatnich miesiącach na placu budowy nowej strażnicy przy ul. Łęczyckiej niewiele się działo, ale ma się to zmienić. Strażacy właśnie rozstrzygnęli przetarg na pierwszy etap prac wykończeniowych głównego budynku. Wygrał dotychczasowy wykonawca. Zobacz zdjęcia.

Wiadomo już, że strażakom nie uda się przeprowadzić do nowej siedziby przy ul. Łęczyckiej w 2020 roku, jak wcześniej planowali. Powód? Przeciągające się procedury przetargowe i oczekiwanie na fundusze na kolejne prace.

- Mamy nadzieję, że uda się wszystkie prace wykonać w 2021 roku. Czekamy na dodatkowe środki, by móc ogłaszać kolejne przetargi, w tym na budowę garażu wielofunkcyjnego, który ma stanąć przy strażnicy – powiedział nam bryg. mgr inż. Robert Licznerski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - Właśnie wyłoniliśmy wykonawcę pierwszego etapu prac wykończeniowych w głównym budynku. Prace już powinny ruszyć.

Przetarg na pierwszy etap prac wykończeniowych, na piętrze budynku, wygrała firma Przembud z Gdańska, dotychczasowy wykonawca. Umowa opiewa na 348 tys. złotych brutto. Prace mają potrwać do połowy listopada.

 

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
widać za mało pisowski jest komendant. .. ..
(2020.09.09)

info

14  
  23
Niestety - to mało interesujący obiekt. Aż dziwne, że nikt nie martwił się o jego architekturę, o nadanie mu jakiś autonomicznych ale lokalnych - cech. Nikt nie patrzył przede wszystkim na znajdujący się obok dawny kompleks koszar, na przedwojenną zabudowę ulicy A. Grottgera, czy wygląd dawnego zakładu (czerwona cegła)elbląskiego potentata mleczarskiego H. Schroetera. - Ale z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że architekci tej biało-czerwonej szkarady byli zapatrzeni w znajdujący się niedaleko market "Biedronka". Tymczasem tą ulicę zaszpecono nie tylko nowym obiektem straży pożarnej, bowiem przy wjeździe do dawnej mleczarni, wymienionego wyżej H. Schroetera, przy ulicy Bema nr 5 - jest na ukończeniu szpetny bunkier z płaskim (oczywiście)dachem. Ciekawe, czy w Elblągu funkcjonuje jakiś nadzór kosmetyczno-architektoniczny?
erg. (2020.09.09)
A gdzie nowa komenda policji? Tyle było, budujemy, budujemy i nie ma.
(2020.09.09)

info

12  
  1
Tyle czasu budować taki mały budyneczek
(2020.09.09)

info

17  
  3
"nie strażakom nie uda się" Jak nie strażakom, to wszystkim innym się uda? Ktoś to czyta przed umieszczeniem?
(2020.09.09)
Sprawa dojazdu została rozstrzygnięta ?
IKIV (2020.09.09)

info

16  
  1
Szef straży najwyraźniej nie wytrzymuje napięcia, a ma ich dostatecznie dużo. Zarzadzanie tak dużą komenda w tak młodym wieku niesie ze sobą spore ryzyko utraty zdrowia.
(2020.09.09)
Trochę go podrasowali wcześniejszym awansem, ale i tak wiadomo, że nie stało się to z powodu zasług ale z pomocą biura przy ul. 1-go Maja 2.
(2020.09.09)

info

9  
  5
Pozdrawiam cieniasa z Konopnickiej. Pamiętaj że tatuaż na stopie jest 4 me hahahhah
(2020.09.09)
Nie komentujący nie komentuj! :)
Tralala (2020.09.09)