Narkotyki i nielegalny tytoń pod Elblągiem warte prawie 1,5 mln zł

43
25.08.2020
Narkotyki i nielegalny tytoń pod Elblągiem warte prawie 1,5 mln zł
Fot. MOSG
Nielegalne towary akcyzowe i narkotyki o łącznej wartości blisko 1,5 mln zł przechwycili 21 sierpnia w powiecie elbląskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. W związku ze sprawą zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 33 i 54 lat.

Działania wspierali funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji, gdy na prywatnej posesji trzech mężczyzn pakowało do busa worki z krajanką tytoniową. Strażnicy graniczni wylegitymowali ich i zabezpieczyli prawie 100 kg krajanki. Potem, w wyniku przeszukań pomieszczeń, ujawnili znaczne ilości środków odurzających w postaci ususzonych krzaków konopi indyjskich, prawie pół kilograma marihuany, 19 sadzonek konopi i duże ilości suszu tytoniowego.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1880 kg suszu tytoniowego, przeszło 130 kg krajanki, 498 g marihuany, 10 kg suszonych krzewów wyglądem i zapachem wskazujących na konopie, 19 ściętych roślin konopi, maszynę do cięcia tytoniu, wagi elektroniczne i 8 tys. zł gotówki. Łączną wartość oszacowano na 1 mln 426 tys. zł.

33-latek i 54-latek, po przeprowadzeniu z ich udziałem czynności procesowych, zostali zwolnieni. Wobec 30-latka, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy z możliwością jego uchylenia w chwili złożenia poręczenia majątkowego.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG w Gdańsku

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nielegalny tytoń. To dopiero ciekawe. Niedługo ludzie będą ścigani za posiadanie nielegalnego cukru.
kmitas (2020.08.25)
Prawdziwi handlarze dali kogoś na pożarcie. Bo raz a jakiś czas trzeba. ..
Rabin Weiss (2020.08.25)

info

48  
  1
Czyli jednak coś w Elblągu i okolicach opłaca się robić/inwestować w coś co przynosi zyski :)
dax (2020.08.25)

info

42  
  3
Powinni na wioskach dokładniej "trzepać", ciemnych interesów myślę byłoby naprawdę dużo więcej.
(2020.08.25)
@kmitas - A czy buraki ćwikłowe są legalne?bo jak czytałem w tzw. fachowym piśmie to zawierają b. dużo składników które również ma w swoim składzie viagra. O czym z resztą także swego czasu mówiła M. Gessler, przygotowując coś tam właśnie z tych buraczków
(2020.08.25)
Ciekawe kto ich wkopal, a raczej chyba siebie nawzajem; )
CH (2020.08.25)
Rolnicy (plantatorzy)przestali siać tytoń bo się nie opłaca, to dlatego stał się NIELEGALNY. Brawo Rząd
(2020.08.25)
@CH - Ciekawość to jeden stopień do piekła.
(2020.08.25)
-"Rolnicy (plantatorzy)przestali siać tytoń bo się nie opłaca, "- A dopłaty do każdego hektara, dopłaty za suszę, za podtopienia, za zniszczenia przez dzikie zwierzęta, dopłaty do paliwa (zwrot akcyzy)i dziesiątki innych dopłat - to się opłaca???
do rolnika (2020.08.25)
W polsce legalne jest zeby poslowie i reszta sami sobie przyznawali podwyzki. Kazdy na swoim terenie powinien miec wolna reke.
(2020.08.25)