A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
eh ludzie ogarnijcie się serio. .. zamek był mniej więcej na tym pustym placu który znajduję się na terenie bursy szkolnej, jednym ze skrzydeł zachodził na dzisiejszą bursę, budowany był na planie kwadratu, tam gdzieś dziś jest ulica wapienna była fosa która go otaczała, skąd to wiem ? wystarczy spojrzeć na stare mapy jeszcze z XVII wieku przeważnie francuskie i szwedzkie, zamiast zamku jest bastion, zamek był wtedy już w mega ruinie, szczątki rozbierano jeszcze po 1815 roku to co się dziś zostało to podzamcze, nigdy zamek nie zostanie odbudowany bo niby przez kogo ? skoro te duraki w ratuszu nie potrafią chodnika odbudować na mieście czy przeprowadzić rekonstrukcji fasad kamienic XIV - XVIII na starym mieście, a co dopiero mówić o zamku, heh a długi miejskie to 300 mln zł, brawo, fajnie jest zaciągać długi i mieć wszystko w D. to jest dopiero luxus i demokracja, oczywiście zapłacicie wy za tą demokracje bo nie partia.
podtrzymując tradycje zburzmy ratusz staromiejski
Czas odbudować zamek krzyżacki w Elblágu. Wykorzystać do tego cegłe z fundamantòw kamienic na starym mieście.
Stworzyć fundację na rzecz odbudowy Zamku.
Postawić skarbony na Starym Mieście, zbierać każdym możliwym sposobem pieniądze.
Rozbudować Stare Miasto na drugą stronę rzeki Elbląg na Wyspę
Spichrzów. Wyznaczyć rynek główny tam gdzie staje karuzela. Dookoła
kamienice o zabytkowym wyglądzie szachulcowym.
Ròwniez będzie to miejsce imprez, odbudować fontannę Neptuna.
Stworzyć piękny park na kształt parku Oliwskiego. Z miejscem do zabawy dla dzieci małych.
Deptak po obu stronach rzeki wydłużyc aż do jeziora Drużno i w drugą stronę. Do roboty nieroby z Urzędu Miejskiego.
Wszystkie ziemie na starym mieście wyprzedajecie bez wizji przyszłosci.