42
30.05.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wypad ruska onuco!
(2020.05.31)
@Zbyszek 1 - Chyba tym, ,Seehundem", co produkowali u Schichaua. :D
(2020.05.31)
Nie zablokuje, bo inwestycja już jest mocno zaawansowana, poza tym zanim odbędą się wybory to minie trochę czasu jeszcze i wtedy inwestycja będzie jeszcze bardziej zaawansowana, no nawet gdyby wygrał te wybory i został zaprzysiężony, to zanim będzie mógł coś zrobić, to będzie już końcówka 2020 roku.
(2020.05.31)
@Tak trzymać . - Niestety, ale przez przekop akurat się nie dotleni. Kanał przez Mierzeję jest niezbędny, ale sama śluza nie będzie zbyt duża, takie wąskie gardło z dwóch stron zamknięte wrotami. Tak, że mieszania się wód Zalewu z morskimi (o co tak gardłują ekolodzy)- praktycznie nie będzie. ..
Natenczas Wojski (2020.05.31)
a kim ty jestes że pytasz?
(2020.06.01)

info

0  
  0
Przepraszam za pomyłkę - Dania obecnie ma mniej niż 6 milionów ludności. Do wpisu dodałem także zdjęcie mostu nad Wielkim Bełtem. Gdybyśmy to my mieli taki wspaniały most nad Zalewem Wiślanym. Dodam jeszcze, że Białoruś nie ma dostępu do morza i z pewnością korzystałaby z tego portu koło Krynicy Morskiej, a także Ukraina w handlu z krajami Północnej Europy.
(2020.06.01)
Należało przystąpić do budowy mostu przez Zalew Wiślany na wzór mostu, jaki zbudowali Duńczycy nad Wielkim Bełtem, a port budować na Bałtyku na podobieństwo Portu Północnego w Gdańsku. Turyści, udający się od strony Warszawy nad Bałtyk, nie musieliby objeżdżać Elbląga i jechać godzinę przez Nowy Dwór Gdański do Krynicy Morskiej i innych miejscowości. Już przed Elblągiem samochody wjeżdżałyby na trasę w kierunku Tolkmicka i nie byłby zatruwany spalinami Elbląg, Nowy Dwór i inne miejscowości, a czas przejazdu z godziny skróciłby się do 15 minut. Odpadłoby w przyszłości pogłębianie Zalewu Wiślanego i ewentualne kruszenie lodu w zimie. Dodam, że Dania to kraj około 5,806 miliona (2019)ludności i Duńczyków stać było na wspaniałe mosty, łączące nie tylko duńskie wyspy, ale też most z tunelem prowadzący do Szwecji. W porównaniu do nich wypadamy mizernie. Do wpisu dodałem także zdjęcie mostu nad Wielkim Bełtem. Gdybyśmy to my mieli taki wspaniały most nad Zalewem Wiślanym. Dodam jeszcze, że Białoruś nie ma dostępu do morza i z pewnością korzystałaby z tego portu koło Krynicy Morskiej, a także Ukraina w handlu z krajami Północnej Europy. Tadeusz Łuczak z Elbląga
(2020.06.01)

info

0  
  0
14 000 km dróg ekspresowych i autostrad samo się zbudowało. I nie tylko to. Masz gościu krótką pamięć.
ksamol (2020.06.01)
@Natenczas Wojski - Ruch statkow to tez tlen!
(2020.06.01)
@Natenczas Wojski - Przekop i śluzy to rozwiązania godne XIX wieku, kiedy myślało się o transporcie towarów, ale nie o turystach. W XXI wieku należy zbudować most z dwiema jezdniami, a do tego dołączyć most kolejowy. Nieprzekonanych odsyłam na stronę: https://www.budowle.pl/budowla/great-belt , a ponadto dołączam zdjęcie mostu nad Wielkim Bełtem. Napisał w dniu 1-VI-2020 Tadeusz Łuczak z Elbląga.
(2020.06.01)