UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Należało przystąpić do budowy mostu przez Zalew Wiślany na wzór mostu, jaki zbudowali Duńczycy nad Wielkim Bełtem, a port budować na Bałtyku na podobieństwo Portu Północnego w Gdańsku. Turyści, udający się od strony Warszawy nad Bałtyk, nie musieliby objeżdżać Elbląga i jechać godzinę przez Nowy Dwór Gdański do Krynicy Morskiej i innych miejscowości. Już przed Elblągiem samochody wjeżdżałyby na trasę w kierunku Tolkmicka i nie byłby zatruwany spalinami Elbląg, Nowy Dwór i inne miejscowości, a czas przejazdu z godziny skróciłby się do 15 minut. Odpadłoby w przyszłości pogłębianie Zalewu Wiślanego i ewentualne kruszenie lodu w zimie. Dodam, że Dania to kraj około 5,806 miliona (2019)ludności i Duńczyków stać było na wspaniałe mosty, łączące nie tylko duńskie wyspy, ale też most z tunelem prowadzący do Szwecji. W porównaniu do nich wypadamy mizernie. Do wpisu dodałem także zdjęcie mostu nad Wielkim Bełtem. Gdybyśmy to my mieli taki wspaniały most nad Zalewem Wiślanym. Dodam jeszcze, że Białoruś nie ma dostępu do morza i z pewnością korzystałaby z tego portu koło Krynicy Morskiej, a także Ukraina w handlu z krajami Północnej Europy. Tadeusz Łuczak z Elbląga