Wybrany wątek opinii

Należało przystąpić do budowy mostu przez Zalew Wiślany na wzór mostu, jaki zbudowali Duńczycy nad Wielkim Bełtem, a port budować na Bałtyku na podobieństwo Portu Północnego w Gdańsku. Turyści, udający się od strony Warszawy nad Bałtyk, nie musieliby objeżdżać Elbląga i jechać godzinę przez Nowy Dwór Gdański do Krynicy Morskiej i innych miejscowości. Już przed Elblągiem samochody wjeżdżałyby na trasę w kierunku Tolkmicka i nie byłby zatruwany spalinami Elbląg, Nowy Dwór i inne miejscowości, a czas przejazdu z godziny skróciłby się do 15 minut. Odpadłoby w przyszłości pogłębianie Zalewu Wiślanego i ewentualne kruszenie lodu w zimie. Dodam, że Dania to kraj około 10-milionowy i Duńczyków stać było na wspaniałe mosty, łączące nie tylko duńskie wyspy, ale też most z tunelem prowadzący do Szwecji. W porównaniu do nich wypadamy mizernie, że szkoda gadać.
(2020.05.30)
Na to Zieloni z lewakow jazgot I donosicielstwo, ze to nie eko, zaklocenie rownowagi krajobrazowej, no I Bruksela, Moskwa, Berlin -pomocy! no chyba zeby ten od sciekow wygralby wybory, no to moze. Garbusiarz cyklista
Zbyszek1 (2020.05.30)
@Zbyszek1 - miejmy nadzieję, że zablokuje.
(2020.05.30)
Wypad ruska onuco!
(2020.05.31)
Nie zablokuje, bo inwestycja już jest mocno zaawansowana, poza tym zanim odbędą się wybory to minie trochę czasu jeszcze i wtedy inwestycja będzie jeszcze bardziej zaawansowana, no nawet gdyby wygrał te wybory i został zaprzysiężony, to zanim będzie mógł coś zrobić, to będzie już końcówka 2020 roku.
(2020.05.31)
Przepraszam za pomyłkę - Dania obecnie ma mniej niż 6 milionów ludności. Do wpisu dodałem także zdjęcie mostu nad Wielkim Bełtem. Gdybyśmy to my mieli taki wspaniały most nad Zalewem Wiślanym. Dodam jeszcze, że Białoruś nie ma dostępu do morza i z pewnością korzystałaby z tego portu koło Krynicy Morskiej, a także Ukraina w handlu z krajami Północnej Europy.
(2020.06.01)
Powrót do komentarzy