23
20.04.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
brawo !! kilkadziesiąt metrów dróżki za 900.000 tyś złotych rozumiem że ci pracownicy zarabiają 15.000 zł miesięcznie na rękę jak w Danii i budowa trwa miesiąc może dwa, no a takie kilkadziesiąt metrów chodniczka wyłożą płytkami ze srebra ? a te kamienice w tle same perły widzę tam, barok, renesans, parasole sklepy z towarami i restauracje i turystów z Japonii robiących zdjęcia tych rekonstrukcji, brawo tak wygląda postęp, słuszną linie ma nasza władza
007 (2020.04.23)
swoją drogą że większość ludzie nie wie po co i dlaczego powstała dawno dawno temu ta ulica rybacka i że aby wejść do miasta głównego z towarem ze statku trzeba było przejść przez bramę też Rybacką a tam była najbardziej luxusowa ulica w mieście tam były najlepsze sklepy ale przegrała tą rywalizację z ul Bednarską gdyż ulicę tą na początku XVII wieku przebudowano w stylu renesansowym a potem barokowym a przeważnie gotycka Rybacka została. .. .dziś o jednej i drugiej w stylu i guście można tylko pomarzyć bo kicz i tandeta puka do twych drzwi. .. .
007 (2020.04.23)

info

0  
  0
@007 - Zapomnij o turystach. Dochodowi turyści to są ludzie młodzi zainteresowani przygodą wiadomo o co chodzi, słońcem, muzyka, alkoholem, ogólnie zabawą. Reszta która przyjeżdża po sezonie i zamówi kawę to tylko po to jest, by hotele przetrwały do sezonu. Chociaż uważam się za patriotę i interesuje mnie historia to czasami mam przesyt. Od marca Żołnierze Wyklęci, Wielki Post, Smoleńsk, Katyń, Powstanie w Getcie Warszawski, rocznica Chrztu Polski zaraz Bitwa Warszawska, Powstanie Warszawskie, 1 Września. .. .O Narodzie martyrologii. Trzeba kultywować naszą tożsamość historyczną ale czy musi nas ona przytłaczać.
1234 (2020.04.23)