A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
brawo !! kilkadziesiąt metrów dróżki za 900.000 tyś złotych rozumiem że ci pracownicy zarabiają 15.000 zł miesięcznie na rękę jak w Danii i budowa trwa miesiąc może dwa, no a takie kilkadziesiąt metrów chodniczka wyłożą płytkami ze srebra ? a te kamienice w tle same perły widzę tam, barok, renesans, parasole sklepy z towarami i restauracje i turystów z Japonii robiących zdjęcia tych rekonstrukcji, brawo tak wygląda postęp, słuszną linie ma nasza władza
swoją drogą że większość ludzie nie wie po co i dlaczego powstała dawno dawno temu ta ulica rybacka i że aby wejść do miasta głównego z towarem ze statku trzeba było przejść przez bramę też Rybacką a tam była najbardziej luxusowa ulica w mieście tam były najlepsze sklepy ale przegrała tą rywalizację z ul Bednarską gdyż ulicę tą na początku XVII wieku przebudowano w stylu renesansowym a potem barokowym a przeważnie gotycka Rybacka została. .. .dziś o jednej i drugiej w stylu i guście można tylko pomarzyć bo kicz i tandeta puka do twych drzwi. .. .
@007 - Zapomnij o turystach. Dochodowi turyści to są ludzie młodzi zainteresowani przygodą wiadomo o co chodzi, słońcem, muzyka, alkoholem, ogólnie zabawą. Reszta która przyjeżdża po sezonie i zamówi kawę to tylko po to jest, by hotele przetrwały do sezonu. Chociaż uważam się za patriotę i interesuje mnie historia to czasami mam przesyt. Od marca Żołnierze Wyklęci, Wielki Post, Smoleńsk, Katyń, Powstanie w Getcie Warszawski, rocznica Chrztu Polski zaraz Bitwa Warszawska, Powstanie Warszawskie, 1 Września. .. .O Narodzie martyrologii. Trzeba kultywować naszą tożsamość historyczną ale czy musi nas ona przytłaczać.