Drukują przyłbice dla lekarzy i personelu medycznego

29
30.03.2020
Drukują przyłbice dla lekarzy i personelu medycznego
@DlaMedykówElbląg fot. Michał Skroboszewski
Gotowa jest już pierwsza partia ochronnych przyłbic wykonanych przez wolontariuszy z grupy @DlaMedykówElbląg przy użyciu drukarek 3D. Trafią one niebawem do elbląskich lekarzy i personelu medycznego. Zobacz zdjęcia.

Pierwsza partia przyłbic ochronnych liczy ponad 70 sztuk. - Przyłbice wykonane są z materiału, który nadaje się do sterylizacji, w tym przypadku jest to folia PET.  Zaczynaliśmy od dwóch, trzech drukarek, teraz nasza grupa liczy ponad dziesięć osób, dzięki czemu mogliśmy znacznie przyspieszyć produkcję - mówi Damian Kalinowski, jeden z inicjatorów akcji.

@DlaMedykówElbląg to grupa elbląskich przedsiębiorców oraz osób prywatnych, które postanowiły odpowiedzieć na apel lekarzy o wsparcie ich w walce z koronawirusem. Skrzyknęli się na Facebooku.
   - W naszych placówkach medycznych brakuje podstawowych środków ochrony: maseczek, fartuchów, rękawiczek. Wśród wymienionych rzeczy pojawiły się również gogle i tę prośbę chcielibyśmy spełnić. Z pomocą technologi 3D i lasera Co2 ruszyliśmy z produkcją Przyłbic Prusa, które pozwolą naszym medykom choć trochę ochronić się przed ewentualnym zakażeniem - piszą wolontariusze na swoim profilu społecznościowym.

Grupa ciągle się powiększa o nowe, chętne do pomocy osoby.

- Aby dodatkowo zwiększyć produkcję z własnych środków dokupujemy nowy sprzęt. Chcielibyśmy przekazać przyłbice wszędzie tam, gdzie są one najbardziej teraz potrzebne, w ramach darowizny. Dla nas największą satysfakcją będzie to, że możemy pomóc w tej trudnej walce -  mówią organizatorzy akcji.

Wolontariusze zorganizowali również zbiórkę, z której datki będą przeznaczone na zakup materiałów niezbędnych do produkcji przyłbic.

- Wszystko co robimy opisujemy na naszej stronie na Facebooku. Cieszymy się, że w trudnych sytuacjach potrafimy się jednoczyć i działać wspólnymi siłami - podkreśla Damian Kalinowski.

Link do grupy @DlaMedykówElbląg

Link do zbiórki

daw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wspaniała wiadomość. Będzie dobrze. Nie żyje człowiek.
Koczkodan (2020.03.30)

info

15  
  4
Wszyscy karzą zostac w domu więc zostanmy ! Tylko to sprawa dla pracodawców, ktorzy karzą przyjsc do pracy, nalezy zamknąć instytucje i wyznaczac zamiennie jednoosobowe dyzury! Dosc tego gadania bez sensu skoro siedzą ludzie w kupie! To będzie profilakryka z sensem !
(2020.03.30)
Przedsiębiorcy organizujący zbiórkę i proszący o datki. To brzmi co najmniej dziwnie.
(2020.03.30)
A co mają wszystko z własnej kieszeni fundować? Materiałów nikt za darmo nie daje. Ile mogli tyle wyłożyli.
(2020.03.30)
Tylko ktoś musi dać pieniądze żeby firmę potem otworzyć na Państwo nie ma co liczyć.
Zuzanna5 (2020.03.30)
Twój komentarz jest co najmniej irytujący Zapewne jesteś nierobe.
(2020.03.30)
Masz rację.
(2020.03.30)
Pani dyrektor Wojewódzkiego Szpitala, pielęgniarka z wykształcenia od 20 lat dyrektor tego szpitala, od wielu lat poseł/senator/radna i brak podstawowych narzędzi do funkcjonowania szpitala ?
hamulcowy (2020.03.30)

info

27  
  10
Ten Pan bez włosów to Anglik?
(2020.03.30)
Nie wydaje mi się abym kiedykolwiek był w angli. Tak w ogóle to 99 % szpitali w polsce nie radzi sobie na tyle , aby mieć fundusze na takie akcje. Dobre chęci pomocy w tym kraju zawsze są krytykowane.... Pozdrawiam
Ten łysy Pan (2020.03.30)