Połączyła ich bieżnia

38
21.02.2020
Połączyła ich bieżnia
(fot. Michał Skroboszewski)
Biegacze i okoliczni mieszkańcy przyszli dzisiaj o godz. 19 na stadion lekkoatletyczny przy ul. Saperów, by pokazać, jak ważny jest ten obiekt w codziennej rekreacji elblążan. Stanęli do wspólnego zdjęcia z napisem "Łączy nas bieżnia", po czym przebiegli honorowe kółko.

Plany Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego dotyczące ograniczenia dostępu do stadionu lekkoatletycznego wywołały wśród mieszkańców wiele emocji. Prezydent Elbląga po naszych publikacjach stwierdził w oficjalnym komunikacie, że nie zgadzał się na zamykanie stadionu, a dyrektor MOS zapewnił, że niebawem powstanie nowy regulamin obiektu, który będzie w dostępnym i bardziej widocznym miejscu.

Mimo tych deklaracji Stowarzyszenie Krzewienia Sportu El Aktywni nie odwołało piątkowego spotkania na stadionie. - Chcieliśmy po prostu pokazać wszystkim, ilu elblążan z tego obiektu korzysta. Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie - tłumaczą organizatorzy spotkania. 

Wśród uczestników spotkania na bieżni były również dwie mieszkające nieopodal elblążanki - pani Ewa i Joanna, które po publikacji pierwszego artykułu o planach MOS rozpoczęły zbiórkę podpisów pod petycją do władz miasta w sprawie stadionu.

- Zbiórka cały czas trwa, petycję podpisało ponad 280 osób. Chcemy ją mimo wszystko przekazać władzom miasta - powiedziała nam pani Joanna.

- Cieszymy się, że akcja w sprawie stadionu ma taki rozgłos. Z drugiej strony martwi mnie jednak to, że biegacze są za tym, by ograniczać korzystanie ze stadionu np. dzieciom na rowerach. To jest jedyne takie miejsce do rekreacji w tej części miasta. Przecież można to tak zorganizować, że nikt nikomu nie będzie przeszkadzał - dodaje pani Ewa. 

 

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dobrze, że nie "Łęcze naszą bieżnią":D
(2020.02.21)
Bo czym ? - przebiegli honorowe kolko, przebiegli czym sie dalo , a ze kolko to koleczko bo ma zaledwie 333 m, to nie bylo wielkiego problemu , tak sie teraz buduje - kameralnie, oszczednie jak wszystko w tym pieknym miescie, tor lyzwiarski tez za krotki , amfiteatr tez ma byc kameralny.A z muszli koncertowej chca zrobic muszelke- nazwa jak ulal pod agencje towarzyska I miejsce dobre I nazwa . Do nazwy, zeby bylo bardziej przytulnie dodalbym --moja muszelka.
Nowiecieco (2020.02.21)
Podoba mi sie to skojarzenie cos w rodzaju... STOJ HALINA w grze pol- slowek
(2020.02.21)
W korzystaniu z bieżni nie chodzi tylko o to, aby nie przeszkadzać dzieciom ze szkół i z klubu. To chodzi też o zabezpieczenie bieżni przed korzystaniem z niej w nieporzadany sposób. Bieżnia nie służy do tego, aby po niej jeździć rowerem lub rolkami. Stworzona jest do biegania, a jazda rowerem po niej może na razić na szybsze zużycie. Więc zgadzam się w 100% że nie powinno się do tego dopuszczać. A biegać tam będzie mógł każdy, więc nie widzę powodów do rozdmuchiwania tematu.
Śmiechnasali (2020.02.21)
Jaki amfiteatr, to co z niego zostało chyba
Z i e l a r z (2020.02.21)
Wielkie show! Fotki foteczki..a nie oto chodzi...wiecie że chodzi o prawidłowe korzystanie z bieżni a nie o zakaz z niej korzystania...
Klubowicz (2020.02.21)

info

18  
  7
Kocham Was
Pajęczyna (2020.02.21)

info

9  
  8
Wielkie show! Fotki foteczki..a nie oto chodzi...wiecie że chodzi o prawidłowe korzystanie z bieżni a nie o zakaz z niej korzystania...
Klubowicz (2020.02.21)

info

13  
  7
Pani Ewa ma racje, wpuscic dzieci z rowerkami. .. A lekkoatleci Truso podczas treningow niech uwazaja jak biegaja. .. Czy pomyslodawcy dzisieszej akcji maja jeszcze jakies takie fajne pomysly?
(2020.02.21)

info

21  
  7
Czy cieply lukasz polaczy sie z tramwajami? Czy moze udziela rad prawnych jak to obiecal w wyborach? Czy jak zwykle zawija makaron na uszy!!!
(2020.02.21)

info

9  
  2