Piłkarze wracają do treningów

18
09.01.2020
Piłkarze wracają do treningów
Piłkarze Olimpii Elbląg trenowali na boisku przy ul. Skrzydlatej (fot. Michał Skroboszewski)
Piłkarze Olimpii i Concordii wrócili do treningów przed rundą wiosenną. Trochę więcej wolnego mają czwartoligowcy, którzy przygotowania do rozgrywek ligowych rozpoczną 14 stycznia. Zobacz zdjęcia z treningu Olimpii.

Piłkarze Olimpii Elbląg przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli we wtorek (7 stycznia) od testów wytrzymałościowych. Wczoraj (8 stycznia) odbyły się pierwsze zajęcia na boisku przy ul. Skrzydlatej. W porównaniu ze składem z jesieni ubiegłego roku na treningach zabrakło Bruno Żołądzia i Eryka Filipczyka, którzy mają ciężkie kontuzje. Do treningów wrócił Michał Kiełtyka, ważą się losy Macieja Rozumowskiego. W okresie przygotowawczym z pierwszym zespołem trenować też będą zawodnicy rezerw: Sebastian Milanowski, Dawid Wierzba, Mariusz Bucio i Łukasz Sarnowski.

- Na razie nie ma żadnych nowych twarzy. Na dziś też nikt nie zgłosił chęci odejścia z drużyny – informuje Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg. - Najważniejsze, żeby nikt nie odszedł. A jeżeli finanse klubu na to pozwolą, to na pewno chciałbym do drużyny dokooptować jeszcze jakichś zawodników. W rundzie jesiennej mieliśmy najbardziej szczupłą kadrę spośród wszystkich drugoligowców.

Olimpia do rundy wiosennej będzie przygotowywać się na własnych obiektach. W okresie ferii szkolnych sztab szkoleniowy zaplanował obóz dochodzeniowy. Olimpijczycy rozegrają też 8 sparingów.

- Na wiosnę będziemy grać o jak najlepszy wynik sportowy – mówił Adam Nocoń.

 

Sparingi Olimpii Elbląg

15 stycznia - Stomil Olsztyn w Cetniewie
   18 stycznia - Olimpia Grudziądz w Elblągu
   25.stycznia - Elana Toruń w Elblągu
   1 lutego - Radunia Stężyca w Elblągu
   8 lutego - Sokół Ostróda w Elblągu
   12 lutego - Bałtyk Gdynia w Gdyni
   15 lutego - Huragan Morąg w Elblągu
   22 lutego – Arka II Gdynia w Elblągu

 

Concordia Elbląg

Wieczorem pierwszy trening na boisku przy ul. Skrzydlatej rozpoczęli piłkarze Concordii Elbląg. Pomarańczowo – czarnych w rundzie wiosennej III ligi poprowadzi Adam Boros.

- Są postawione cele, aby wprowadzać do zespołu seniorów naszych wychowanków oraz młodzieżowców z zewnątrz. Jednocześnie chcemy powoli i systematycznie podnosić jakość zespołu, aby za 2-3 lata próbować powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej – mówił Adam Boros, trener Concordii Elbląg w wywiadzie dla klubowej strony internetowej.

 

Sparingi Concordii Elbląg

18 stycznia - Sokół Ostróda w Elblągu
   25 stycznia - GKS Wikielec w Elblągu
   1 lutego - Huragan Morąg w Elblągu
   8 lutego - Grom Nowy Staw w Elblągu
   12 lutego Polonia Pasłęk w Elblągu
   15 lutego - KP Starogard Gd. w Elblągu
   19 lutego - Gryf Wejherowo w Rumi
   22 lutego - Bałtyk Gdynia w Gdyni
   29 lutego - Radunia Stężyca w Stężycy

 

Olimpia II Elbląg

Podopieczni Szymona Wagi rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej IV ligi 14 stycznia. Młodzi Olimpijczycy planują rozegrać 9 sparingów.

 

Sparingi Olimpii II Elbląg (wszystkie w Elblągu):

25 stycznia - Agat Jegłownik
   1 lutego - Żuławy Nowy Dwór Gdański
   8 lutego - Zatoka Braniewo
   15 lutego - Polonia Pasłęk
   22 lutego - Jaguar Gdańsk
   29 lutego - Powiśle Dzierzgoń
   7 marca - Powiśle II Dzierzgoń
   14 marca - Polonia Pasłęk
   21 marca - Barkas Tolkmicko

 

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Najszczuplejsza kadra a jesień na 5 pozycji. Brawo. Mam nadzieję, że te "najwyższe cele" to prawda. Powodzenia.
Pijak_zprostej (2020.01.09)

info

16  
  2
Możemy powalczyć o ta pierwsza ligę. Księże Pawle udowodnij niedowiarkom, że można. Pierwsza liga dla Olimpii
Rumcajs (2020.01.09)
W lidze angielskiej treningi non stop, rozgrywki non stop, a tu jakieś przerwy. Piłkarz ma to do siebie, ze musi zapie#####ć.
Giscttt (2020.01.09)
Zimne kaloryfery od przyszłego sezonu !!! Czas uciekać z tego miasta, będzie głośno w kraju o nas. .. (w artykule płatnym nie można komentować)
dsfsfsarr5 (2020.01.09)

info

5  
  5
Ks. Paweł to się nadaje co najwyżej do pchania karuzeli. Jest największym kłamcą w okolicy, nie ma się co dziwić w końcu to księżulo, a Ci jak wiadomo życie w zakłamaniu wynoszą ze swoich studiów.
(2020.01.09)

info

10  
  6
Nic dziwnego że tak słabo grają. Trenuje się cały rok. Amatorzy.
Fer (2020.01.09)

info

3  
  5
Ale się zdziwicie jak zagramy w barazach
ZdzichuMarynarz (2020.01.09)

info

3  
  0
trener Boros juz przejal wszystko po Nadolnym ? ze tez on moze spojrzec w lustro
(2020.01.09)

info

3  
  4
Boros od zawsze mówiłem że z po wiązanie nie popłaca. Popaprani ludzie...
Olimpijczyk 1945 (2020.01.09)

info

3  
  1
Jak najmniej treningów z "kiwaniem"bo kazdy chłopak na podwórku to potrafi ! Tylko polepszanie kondycji :, bieg do Braniewa, przez Bażantarnię oraz strzelanie na bramkę z każdej pozycji. @Górski
(2020.01.09)

info

2  
  3