Dominacja potwierdzona zwycięstwem Olimpii

32
13.07.2019
Dominacja potwierdzona zwycięstwem Olimpii
(fot. Michał Skroboszewski)
Liczyliśmy na emocje oraz dobrą grę Olimpii i oczekiwania zostały spełnione. Żółto-biało-niebiescy dominowali w sobotnim sparingu z Gryfem Wejherowo, prezentując futbol obiecujący, chociaż w hurra optymizm nikt nie popada. Trzeba jednak szczerze przyznać, że Olimpia była dzisiaj zdecydowanie lepsza i zasłużenie wygrała 2:0. Zobacz zdjęcia.
W największym skrócie można pokusić się o stwierdzenie, że Olimpia dominowała, zaś Gryf ograniczył się do klinczowania, ale garda nie była na tyle szczelna, żeby utrzymać „zero z tyłu”. Zespół gości nie wyglądał na drużynę, która ma pomysł jak wygrać,w przeciwieństwie do Olimpii.
   - W szczególności pierwsza połowa była na odpowiednim poziomie, w której powinniśmy zdobyć przynajmniej dwie bramki więcej. Po przerwie tempo spadło, ale i tak nie było źle - podsumował spotkanie trener Olimpii Adam Nocoń.
   Żółto-biało-niebiescy na prowadzenie mogli wyjść dwie minuty od gwizdka rozpoczynającego spotkanie, ale po dobrym dośrodkowaniu Prytuliaka z rzutu rożnego, Michał Kuczałek z około 8 metra strzelił niewystarczająco dobrze. Dawid Leleń sparował piłkę na 6. metr, gdzie Michał Miller strzałem lewą nogą minimalnie chybił.
   W 10. minucie indywidualną akcją popisał się Damian Szuprytowski. Krótko prowadzona piłka, szybkość, dynamika i przebojowość czyli wszystkie atuty, które doceniamy u „Małego”, się zgrały. Szarża została przerwana dopiero faulem w polu karnym. Do ‘jedenastki’ podszedł sam poszkodowany i po chwili przyjmował gratulację po zdobyciu pierwszej bramki w tym meczu.
   Olimpia nadal dominowała. W 21. minucie kolejny dobrze wykonany stały fragment gry. Z narożnika boiska podawał Szuprytowski, przed polem karnym na strzał zdecydował się Krasa, a ostatecznie piłka znalazła się pod nogami Millera, ale ponownie do szczęścia zabrakło niewiele. Pozostałe minuty pierwszej połowy to dalszą dominacja Olimpii, Gryf nie zagroził bramce Madejskiego ani razu.
   - Miller nie wykorzystał dzisiaj swoich sytuacji, ale ogólnie występ należy ocenić pozytywnie. - o testowanym zawodniku wspominał trener Nocoń, dodając: - W kwestii młodzieżowców to na boku obrony toczy się rywalizacja między Filipczykiem i Balewskim, zaś Krasa, to widać gołym okiem, wkomponuje się w zespół.
   W drugiej części spotkania doszło do przemeblowania personalnego w Olimpii. Na boisku pojawili się testowani Jabłoński, Młynarczyk i Bednarski oraz zawodnicy, którzy podpisali już umowy z Olimpią, czyli Brychlik oraz Ryk. Dzisiaj nie oglądaliśmy Żołądzia, który narzeka na uraz kostki. - W poniedziałek poznamy odpowiedzi, kto z nami pozostanie. Dodam, że nie spodziewamy się kolejnych testowanych piłkarzy - podsumował Nocoń kwestię zamknięcia składu kadry.
   W 50. minucie strzałem sprzed pola karnego próbował zaskoczyć gości Ryk, ale taką próbę w żargonie piłkarskim nazwiemy “pchnięciem kulą”.
   W 64. minucie Brychlik podał do wbiegającego w pole karne Jabłońskiego, jednak piłka uderzyła w boczną część siatki.
   W 75. minucie ponownie aktywny był Jabłoński, który imponował aktywnością i indywidualnymi umiejętnościami: szedł z piłką do środka, oddając strzał lewą nogą. Bramkarz Gryfa był jednak na posterunku.
   W 80. minucie miała miejsce akcja dwóch nowych piłkarzy Olimpii. Ryk zagrał wzdłuż bramki Gryfa, gdzie praktycznie z linii bramkowej piłkę próbował wybić obrońca gości, ale na tyle niefortunnie, że wprost nadbiegającego Brychlika, który ustalił wynik spotkania na 2:0.
- Sprawdzian oceniam pozytywnie. Pracujemy dalej i czekamy na rozwój sytuacji związanych z kadrą na nowy sezon. W przyszłym tygodniu do treningów wróci Kiełtyka, zaś w kwestii pozostania Szuprytowskiego w zespole uważam, że jesteśmy blisko pozytywnego zakończenia - zakończył trener Nocoń.

   Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)
   
1:0 - Szuprytowski (10 min), 2:0 – Brychlik (80 min)
   
   Olimpia: Madejski, Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Filipczyk, Szuprytowski, Kuczałek, Krasa, Demianiuk, Prytuliak, Miller
   Po przerwie zagrali: Kapłon, Brychlik, Balewski, Ryk, Bednarski, Jabłoński, Młynarski, Kordykiewicz, Milanowski
   

   Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
qba

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
brawo Olimpia
(2019.07.13)

info

16  
  5
Dobrze jest ZKS!
(2019.07.13)

info

15  
  4
Z tego co widze po nazwiskach to nie ma zadnych wzmocnien, a za chwile PP o liga. Walka o miejsce na koniec sezonu 10-18 bedzie pasjonujaca dla kibicow i ministrantow Klechy.
(2019.07.13)
Byłem na kilku treningach w tym miesiącu lipcu prowadzonych przez Nocońia. Bywałem też na treningach w zeszłym roku u Borosa w lipcu przed sezonem 2018-2019r. Powiem szczerze. Trenigi prowadzone przez Nocońia to porównanie Byka do Indyka. Byk to Nocoń a Indyk to Boros. Widac że piłkarze z checią podchodza do treningu. Nie oszczędzaja sie. Walczą bark w bark. Powiem wiecej. Po dzieśiejszym sparingu i po obserwowanych treningach. Widze lepszą drużyne niż ta która przystepowała do sezonu w zeszłym roku. Mało widze lepsza druzyne od tej co była jeszcze miesiąc temu. Myśle że prezesi postawili na dobrego konia (trenera) Nocońia, który idzie w dobrym kierunku z odstawianiem doborem piłkarzy do zespołu. Jeżeli ratusz z prezydentem panem Wróblewskim zacznie bardziej zauważac Olimpię jako zespoł z najwieksza liczba kibiców i zespołem grającym na szczeblu centralnym. To jestem spokojny o dalszy los Olimpii narazie w 2 lidze. Oby. Pozdrawiam wszystkich olimpijczyków.
Brando1223 (2019.07.13)
Nie ogladaj i tyle pp co d.. Komentarz
tyuii (2019.07.13)
to tylko sparing z jedną z najsłabszych w lidze.
(2019.07.13)

info

11  
  11
My wierzymy tylko w ZKS Olimpio o nasz o nasz. Będzie dobrze
kolega_szadoka (2019.07.13)

info

14  
  5
I te wpisy bezdomnych to tylko sparing nie ma wzmocnień najsłabszy przeciwnik w lidze. Oj boli was Olimpia oj boli. Szkoda że prezesa za to dziś nie zwalniacie.
KolegaCzikena (2019.07.13)

info

11  
  7
Pytanie do bezdomnych. Jak Wasz prezes pilnował Malanowskiego? Najlepszy zawodnik a przechodzi do ligi niżej. Nie płacicie?
KolegaHansa (2019.07.13)

info

13  
  7
Jak wyscie puscili Bojasa, chyba tez nie placicie co?
kolega-gumniaka (2019.07.13)

info

8  
  12