Rozbój na targowisku

20
12.10.2018
Rozbój na targowisku
23-letni mężczyzna został napadnięty przez 18-latka, który zabrał mu telefon komórkowy, elektronicznego papierosa, a także skaleczył go nożem. Policjanci zatrzymali sprawcę. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Sytuacja miała miejsce w poniedziałek w okolicach targowiska miejskiego. Tam najpierw doszło do szarpaniny pomiędzy 23-latkiem a 18-latkiem. Starszy nie chciał oddać posiadanych przedmiotów tj. e-papierosa oraz telefonu komórkowego a 18-latek zażądał właśnie tych rzeczy. Wtedy też ugodził nożem 23-latka i uciekł ze zrabowanymi przedmiotami.
   Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz jego 15-letniego kolegę. W przypadku 18-latka skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie. Młody mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa. Teraz odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 23-latek po opatrzeniu przez ratowników medycznych został zwolniony. Wczoraj (11 października) sąd zdecydował o aresztowaniu 18-latka na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem noża może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A co to znaczy "notowany za przestępstwa"?Jak ma na koncie przestępstwa, to powinien siedzieć w pierdlu, a nie z nożem po mieście biegać. Kto go tak łagodnie traktuje?
mm263 (2018.10.12)

info

43  
  0
za jaja go
(2018.10.12)
pokolenie 500+ dorasta szybko
JakoKomisjaPanuZabraniam (2018.10.12)
@JakoKomisjaPanuZabraniam - Jaki związek ma rozbój z 500+? Połącz to jeszcze z gangiem świeżaków, krecikiem i piosenkami disco polo, żeby miało jakiś sens. Gdyby za głupotę karali, dostałbyś maksymalny wyrok bez zawieszenia. ..
RozumBezVAT (2018.10.12)
Połamał bym go w sześciu miejscach gdyby na mnie trafił. Takiej gangreny w tym mieście są setki. Należy tylko zadać pytanie gdzie są rodzice i dlaczego nie są dotkliwie karani finansowo za występy swoich pociech. Dlaczego nie ma odpowiednich działań prewencyjnych służb bo większość takich osobników jest im znana.
(2018.10.12)

info

36  
  6
widziałem to skakali małolaty po blaszakach na rynku ok godz 15 dwadziescia zajechała policja na 30 kogutach, gaz do dechy, 3 razy objechała rynek, potem karetka, gostek z przeciętą nogawką- jakaś atrakcja w końcu- bo same nudy
ttt (2018.10.12)
Zamknonc za kraty na 10 lat i dowozic do budowy s7 coby sie nie nudzil w puszce
(2018.10.12)

info

28  
  0
Niestety coraz częściej policjanci są agresywni w stosunku do obywateli tych porządnych a wobec takich zwyrodnialców jakoś w ogóle nieskuteczni a wręcz czasami bezbronni !
(2018.10.12)

info

24  
  9
Idiota dostanie pajdę. Napad jest traktowany przez sądy dosyc surowo. To nie kradzież czy przywłaszczenie.
(2018.10.12)

info

17  
  0
To zamiar zabójstwa powinien być a nie napad z nożem bo gość użył noża i drugi zarzut kradzieży z bronią w ręku i w ten sposób powinien dostać 20 lat
Irek (2018.10.12)