Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą

12
05.03.2018
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przygotowywaniem i sprzedażą krajanki tytoniowej na ogromną skalę. Zatrzymano 11 osób, w tym trzech liderów grupy.
Akcję zatrzymania funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG przy pomocy funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego OSG przeprowadzili 21 lutego jednocześnie na terenie kilkunastu posesji w województwie łódzkim.
   Trzech mężczyzn w wieku 38, 39 i 50 lat usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnienie przestępstw związanych z produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi. Pozostałym ośmiu zatrzymanym w wieku od 31 do 57 lat postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
   Wobec podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przywódcom grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności, pozostałym członkom do 5 lat więzienia.
   To kolejne zatrzymania będące efektem śledztwa prowadzonego od 1,5 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
   Członkowie rozbitej grupy przestępczej, za pośrednictwem założonych przez siebie firm z siedzibami na terenie Litwy i Niemiec, sprowadzili do Polski z Bułgarii i Litwy ponad 165 ton liści tytoniu, narażając Skarb Państwa na straty 76 mln zł.
   
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Jakby polski był tańszy to by nie było kontrabandy, -PROSTE? A swoją drogą i tak będzie, bo tylko nieliczni zapłacą za nasz ok. 400 zł/kg
(2018.03.05)
A Landryna handluje i nic jej nie zatrzyma...
Śruba (2018.03.05)
@Śruba - Pan Szczepan zatrzyma. .. ..
(2018.03.05)
Ludzie! Rzucajcie palenie! Ja od 3 miesięcy nie palę (paliłem 13 lat) i samopoczucie jest o niebo inne. Dopiero teraz wiem jak te fajki mnie osłabiały i niszczyły zdrowie, samopoczucie, życiową energię, itd. Gdy się paliło to się tego nie odczuwało i uważało za normalne. Myślałem, że taki już apatyczny jestem i tyle. Nie jest łatwo, przez pierwszy miesiąc się lata po ścianach jak Spiderman, ale naprawdę warto.
kkkkk1 (2018.03.05)

info

2  
  0
A co to ma wspólnego z Elblągiem, przepraszam?. ..
(2018.03.05)

info

1  
  0
PIS uszczelniajac granice na zasadzie co miesiac wymienia celasów, premie za zlapanie itd, zarobilby na 5x500 plus. Ktos chyba jednak ma w tytm interes ze ta farsa w policjantow i zlodzieji nadal trwa.
gfd (2018.03.06)

info

1  
  0
konkurencje wycinają
(2018.03.06)

info

0  
  0
Słyszałem że 400 zł, ale za pół kilo. A swoją drogą gdzież te polskie (bardzo wysokiej jakości) tytonie? O dorszu i śledziach nie wspomnę.
(2018.03.06)
Przez ta landryne spadly mi utargi... Co mam zrobic??
Sruba krol rynku (2018.03.07)
ŚRUBA to nie naklejka po piwie, a zastrzeżony znak towarowy, kto się tak podpisuje na portelu to ma styropianowy mózg do h. .
ttt (2018.03.07)