Kradł prąd, bo chciał z kolegami pooglądać telewizję

16
01.03.2018
Kradł prąd, bo chciał z kolegami pooglądać telewizję
Policjanci podjęli nietypową interwencję w jednym z budynków należących do spółdzielni Sielanka w Elblągu. W wózkowni jednego z bloków zadomowiła się grupa nastolatków. Jeden z nich opatrzył ścianę wózkowni swoim imieniem, przyniósł z mieszkania telewizor i podłączył się do biegnących tamtędy przewodów. Wszystko po to, by wspólnie z kolegami oglądać telewizję.
Sprawcą całego zamieszania okazał się 14-latek. Gdy policjanci po wcześniejszym zgłoszeniu przyjechali na miejsce, okazało się, że w wózkowni (pomieszczenie w piwnicy budynku przeznaczone do przechowywania wózków rowerów) zagościł 14-latek, który przygotowywał projekcję filmu dla swoich kolegów. W tym celu przyniósł z mieszkania telewizor i podłączył go do znajdującej się w ścianie puszki elektrycznej. Policjantom 14-latek oświadczył, że na elektryczności zna się bardzo dobrze i samodzielnie poprowadził przewody z puszki do telewizora. Na miejsce przyszedł również ojciec chłopca, który oświadczył, że pomieszczenie wózkowni syn zajął za jego zgodą, a i prąd też sam podłączył, ponieważ „bardzo dobrze zna się na elektryczności”. Na miejscu była również pracownik spółdzielni. Okazało się po chwili, że nielegalnie podłączony prąd jest również w piwnicy należącej do 49-letniego ojca chłopca. Teraz sprawę wyjaśnią policjanci oraz administracja spółdzielni mieszkaniowej.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wot. Bandyta. .. Ale dzięki czujnej mi. .. policji czujemy się bezpieczniej. .. A na serio to jestem ciekawy jak wielką szkodę spowodował tym działaniem, skoro wózkowania jest rozliczna jako cześć wspólna i czy jest tam światło, co daje możliwość podłączenia się również pod żarówkę i w ogólnym rozrachunku zapalona na całą noc żarówka może spowodować większy pobór prądu niż nawet dwu trzygodzinne działanie TV. .. Dyspozycja przepisu KK jest wyczerpana ale pomimo tego szkodliwość czynu nie jest znaczna. ..
vxc (2018.03.01)

info

4  
  4
Nie no. .. .. normalnie jak napad stulecia buhahaha. .. ..
(2018.03.01)

info

7  
  1
Bystry chlopak
(2018.03.01)

info

4  
  3
Dopierdzielic z grubej rury !!! To nie jest prywatnych 🏠 W sumie głupie tłumaczenia !!!
(2018.03.01)

info

4  
  4
wielkie mi halo. .W niemczech, w miastach, na osiedlach są specjalne pomieszczenia gdzie młodzież się spotyka. Pomieszczenia te są ogrzewane, wyposażone w tv, stól bilardowy itp.
niemy (2018.03.01)
¯\\\_(ツ)\_/¯
(2018.03.01)

info

0  
  0
@niemy - U nas też są takie pomieszczenia. Tzw. bary. ..
Arkadiusz (2018.03.01)
za komuny to była wolność dzieciaki same robiły kluby z piwnicy mało kto się czepiał a teraz to jakaś masakra Irek
(2018.03.01)

info

8  
  1
@niemy - - Ale nie w bloku baranie !!!
(2018.03.02)
Nie wiem, czy u nas naród taki jakiś tępy czy co? Przecież takie lewe podłączenia mogą się tragicznie skończyć a tu piszą barany te kretyńskie komentarze. Nie ma pobłażania dla takiego postępowania jeszcze przez takiego gówniarza pseudo-elektryka !!!!!.
(2018.03.02)

info

4  
  4