Podsłuchiwał policjantów, wpadł w sklepie

51
23.11.2017
Podsłuchiwał policjantów, wpadł w sklepie
Zabezpieczony przez policjantow nielegalny radiotelefon (fot. KMP Elbląg)
Zatrzymany wczoraj (22 listopada) na kradzieży sklepowej 37-letni elblążanin miał przy sobie radiotelefon ustawiony na policyjny kanał. Nie tylko słuchał komunikatów, ale sam prowadził korespondencję z oficerem dyżurnym. Ponaglał nawet patrol, który miał przyjechać ... po niego.
Około godziny 17 w jednym ze sklepów przy ul. Nowowiejskiej pracownik ochrony zatrzymał na kradzieży piwa 37 - letniego elblążanina. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze, którzy ukarali go mandatem. Podczas interwencji usłyszeli korespondencję dyżurnego przez stację. Nie dochodziła ona jednak z odbiorników na mundurach, a z ... kurtki 37-latka. Policjanci znaleźli przy nim radiotelefon, który był ustawiony na policyjną częstotliwość. Jak się później okazało zatrzymany elblążanin nie tylko słuchał policyjnych komunikatów, ale jeszcze nawiązywał łączność z oficerem dyżurnym. Po wezwaniu funkcjonariuszy przez ochronę, sam w stacji powtarzał – „proszę o jak najszybszy przyjazd patrolu...". Powiedział, że jest „krótkofalowcem" i chciał pomóc w interwencji, w której sam brał udział.
   37-latek odpowie za naruszenie tajemnicy korespondencji za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zostanie także sprawdzone samo urządzenie pod względem legalności jego posiadania i rejestracji.
   
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
a jaka to tajemnica że radiowóz jedzie ? Nasłuch chyba jest legalny tylko wykorzystanie jest zabronione.
(2017.11.23)

info

3  
  3
ciekawe czy takiego nasłuchu nie wykorzystuje większość pismaków ?
(2017.11.23)

info

7  
  2
czy trzeba rejestrować radiostacje? może się coś zmieniło, interesowałem się 10 lat temu
(2017.11.23)
Dziennik elblaski ma takie samo radio i jakoś im nikt nic nie robi a informacje z radia maja do pisana artykułów a wiec pozyskują informacje jak ta osoba. RadZe tez tam sień przyjechać do redakcji
(2017.11.23)
Nie trzeba a policja takimi tekstami się kompromituje
(2017.11.23)
?Zabezpieczony przez policjantow nielegalny radiotelefon? Hahaha jaki on nielegalny ? A ze pokrywa pasmo 174mhz to jest nielegalny ? Policję radzę wysłać na sZkolenie z takich spraw . Jest to legalna wersja radiostacji dostępna np w autoradex za 130zl i nie trzeba miec na nią pozwolenia . Słuchać policji tez mogę bez żadnych konsekwencji ale policji to nie w smak i piszą bzdury jak tutaj . Słuchać oczywiście można ale tych informacji nie można powielać i to tyle w temacie legalności tego urządzenia . UrzadEnie w opcji Low ma chyba 1W. W high 4W wiec mogą tego pana tylko ukarać za kradzież piwa . Szkoda ze policja nie zna prawa które sama powinna przestrzegać ... dobra dowala mu za nadawanie na ich częstotliwości .... szkoda ze ma podróbkę Nagoi wpięta bo za zmianę anteny w tej stacji na inna tez jest paragraf. Ale widzę policja jest mądra na inny sposób . Szkoda ze nie znacie przepisów
(2017.11.23)

info

10  
  0
Kibic?
(2017.11.23)
Pewnie nie miał za co żyć i chciał na państwowy garnuszek trafić ahhh. .. .. te dwie lewe ręce ! z drugiej strony supermarkety wyprowadzają polski kapitał, w tę czy we tę dobry chlopak ! oby osiedlowych nie robił ! :)
keszkewmeszkehim (2017.11.23)

info

3  
  1
Pewnie z Concordii
(2017.11.23)
Coś tu śmierdzi że ponaglał radiowóz. Za sam nasłuch nic nie mogą zrobić jak kolega wyżej pisze a urządzenie jest legalne więc się tylko pogrążają. Wszystkie rozmowy oficera dyżurnego są nagrywane do tego w dyżurce musi być monitoring z nasłuchem więc to można łatwo udowodnić.
(2017.11.23)