Pijani rodzice zajmowali się dzieckiem

14
19.11.2017
Pijani rodzice zajmowali się dzieckiem
Policjanci z Pasłęka interweniowali w jednym z mieszkań w podpasłęckiej miejscowości. To tam pijani rodzice mieli sprawować opiekę nad 3-miesięcznym dzieckiem. Interwencja potwierdziła zgłoszenie.
Była godzina 13.30, gdy policjanci przyjechali pod wskazany przez dyżurnego adres. W mieszkaniu odbywała się alkoholowa impreza, w której brały udział cztery osoby. W tym samym czasie opiekę nad 3-miesięcznym dzieckiem „sprawowali” biorący w niej udział rodzice: 42-letnia kobieta oraz jej 59-letni partner. Po badaniu alkotestem okazało się, że mają odpowiednio: 3,2 promila – kobieta oraz 2,3 promila mężczyzna.
   W mieszkaniu panował nieład, a na podłodze rozrzucone były puste butelki po alkoholu. Rodzice mieli problemy z zachowaniem równowagi i wysławianiem się oraz odpowiadaniem na pytania policjantów, dotyczących sprawowania opieki nad dzieckiem. Funkcjonariusze ustalili, że tak zachowywali się od kilku dni. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie oraz pracownika socjalnego. Do czasu ich przyjazdu sami uspokajali płaczącego chłopca dopóki nie zasnął.
   W konsekwencji po wizycie lekarza i decyzją pracownika socjalnego chłopca przekazano tymczasowo pod opiekę rodziny 42-latki. Teraz policyjna dokumentacja trafi do sądu. Rodzicom może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Patola. .. Takie zachowanie wskazuje, że mimo wieku nie dorośli do roli rodziców.
_Słonecznik (2017.11.19)

info

9  
  1
500+, tylko dzieci żal
kat (2017.11.19)

info

10  
  3
To co już nie mogli zrobić imprezy we własnym domu ?
(2017.11.19)

info

2  
  10
Dzieciak płakał bo milicjanci chcieli mu siłą odebrać rodziców a nie że rodzice piją. Widok milicjantów w takiej sytuacji dla dziecka trauma do końca życia.
psycholożka (2017.11.19)

info

2  
  12
Róbta co chceta i takie są skutki lewackiego wychowania przez ostatnie 25 lat, zdziczenie totalne
(2017.11.19)

info

2  
  5
Róbta co chceta i takie są skutki lewackiego wychowania - ale ty masz sprany mózg
(2017.11.19)

info

1  
  3
Głosujcie na PO Nowoczesną i KOD, a wszyscy co pobierają 500+ oddadzą je z odsetkami !! Wszystko załatwi sie po wyborach !!
Polityka_BIS (2017.11.19)

info

4  
  6
Kolejny przykład, żeby policja więcej czasu poświęcała podelbląskim wioskom. Tyle się pisze i mówi, ale policja jakoś na wioski nie ma ochoty jeździć! A powinna!
(2017.11.19)

info

6  
  1
Akurat 3 miesięczne dziecko wie kto to policjant!
(2017.11.19)

info

7  
  2
Ha ha! Ale zrobię niespodziankę sąsiadom na Sylwestra albo na ich urodziny-zadzwonię na 997 :)
Trzeźwysomsiad (2017.11.19)

info

3  
  3