Zatrzymani za usiłowanie rozboju

9
09.04.2015
Zatrzymani za usiłowanie rozboju
21-letni Mateusz K. został zatrzymany w miniony wtorek nad ranem, fot. nadesłana
Policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju na właścicielu lokalu gastronomicznego w Elblągu. Sprawcy w połowie marca br. weszli do baru, grozili nożem pokrzywdzonemu, podpaleniem punktu i zażądali pieniędzy. Postawa pokrzywdzonego ich zniechęciła.
Zdarzenie miało miejsce 17 marca br. w barze szybkiej obsługi przy ulicy Grunwaldzkiej w Elblągu. Około godz. 14 do lokalu weszło dwóch mężczyzn i zaczęło grozić właścicielowi śmiercią i spaleniem pomieszczeń. Jeden z mężczyzn sięgnął po nóż kuchenny, który leżał na blacie i zaczął nim wymachiwać. Żądali wydania gotówki. Jednak pieniędzy nie dostali. Właściciel wyjął zza lady metalowy pręt, którym skutecznie odstraszył napastników. Uciekając jeden z zatrzymanych rzucił nożem w właściciela. Na szczęście mężczyzna odniósł niewielkie obrażenia przedramienia.
   Od pierwszych chwil na miejscu pracowali policyjni technicy i funkcjonariusze operacyjni. To właśnie oni wytypowali i ustalili, miejsce w którym przebywał pierwszy z zatrzymanych. 33-letni Tomasz M. został zatrzymany 23 marca br. na terenie miasta. Nie był wcześniej karany. Z kolei 21-letni Mateusz K. został zatrzymany w miniony wtorek nad ranem. Ten ostatni ma sporą kartotekę. Był notowany między innymi za kradzieże i rozboje. Obydwaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury i policji sąd aresztował ich na trzy miesiące. W więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Brawo dla policji!
Zadowolony (2015.04.09)

info

5  
  1
Gdzie się podziali obrońcy degeneratów, dlaczego nie piszą " dajcie pracy"? No nieroby, do klawiatury i jęczeć, że to z głodu i biedy.
(2015.04.09)

info

5  
  5
aleś ty jeb. n. ęty hejterze
(2015.04.09)

info

1  
  6
sam jesteś smieciem nie wiesz jak było to nie pisz bzdur polowa to nie prawda
(2015.04.09)
ciekawe czemu nie napisali ze wlasniciel baru tez ma cos za korzucchem a chopacy chcieli odzyskac tylko swoje pieniadze
(2015.04.09)

info

3  
  1
Dobre mordeczki oby do wyjścia pozdrawiam ,F.
nalogowy (2015.04.09)

info

2  
  1
Łapią tych co nie trzeba haha to policja polska
:P (2015.04.09)

info

2  
  1
a jaki to bar????
anioł600 (2015.04.10)
speluna biala buda na grunwaldzkiej 7a gdzie jest frajer który uważa sie za bohatera
(2015.04.11)