Zaczepiał dzieci, trafi do szpitala

18
18.10.2017
Zaczepiał dzieci, trafi do szpitala
Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zaczepiał dzieci przed szkołą, a sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztowania. Mężczyzna spędzi ten czas na obserwacji psychiatrycznej w szpitalu w Starogardzie Gdańskim. 23-latek był już wcześniej karany. W 2016 r. w parku Kajki zaatakował staruszkę. W związku z tą sprawą karę pozbawienia wolności zamieniono mu na dozór elektroniczny.
- Przed szkołą kręci się podejrzany mężczyzna i zaczepia dzieci – alarmowali tydzień temu rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu. Szkoła wystosowała do rodziców apel, powiadomiła też policję. Sprawę szybko wyjaśnili śledczy. Ustalili, że mężczyzna pojawiający się w okolicach szkoły i pobliskiego przedszkola to 23-latek, który wcześniej leczył się psychiatrycznie. Dodatkowo okazało się, że ten sam mężczyzna był widziany w połowie września na al. Piłsudskiego, gdzie, również w pobliżu szkoły, zaczepiał 11-letnią uczennicę. Chłopca, który stanął w jej obronie próbował wciągnąć siłą do autobusu, którym ostatecznie sam odjechał.
   - W poniedziałek policjanci zatrzymali 23-latka, zostały mu postawione zarzuty prokuratorskie: usiłowanie obcowania płciowego z małoletnią oraz zmuszanie siłą innej osoby do określonego zachowania - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Sąd zdecydował o tymczasowym, trzymiesięcznym aresztowaniu mężczyzny. Spędzi on ten czas na obserwacji psychiatrycznej w szpitalu w Starogardzie Gdańskim.
   23-latek był już wcześniej karany za przestępstwo przeciwko mieniu, a w kwietniu ubiegłego roku zaatakował staruszkę w parku Kajki. Wówczas karę pozbawienia wolności zamieniono mu na dozór elektroniczny.
   Teraz może mu grozić kara 12 lat więzienia.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i na koniec wypuszczą i będzie zaszczepiał dalej.
(2017.10.18)

info

14  
  1
Jeśli zaczepi mojego syna,mogą obić mu mordę,ale tak ostro i zdecydowanie!Bez "zmiłuj się"!
(2017.10.18)

info

9  
  3
To ten co kopnął staruszke w twarz? Jego zdjęcie krąży po portalach społecznościowych, w sumie nie wiem czy nie zrobiliście mu przysługi, chroniąc go przed samosądem i chłostą która moim zdaniem mu się należy. Mam nadzieje ze "stawial opór" i stróże będą "zmuszeniu do użycia środków przymusu bezpośredniego.
NiePrawyAleSprawiedliwy (2017.10.18)

info

12  
  1
prosze bez lewactwa
(2017.10.18)
I bardzo dobrze! Dać mu szczepionkę za karę!
(2017.10.18)

info

7  
  0
Takich zwyrodnialców chroniących się za "żółtymi papierami" jest dużo. Nie jest też tak, ze do końca nie wiedzą co robią. Ci ludzie czerpią radość z robienia komuś krzywdy. Sprawia im przyjemność uprzykrzanie życia sąsiadom. Czyja się zupełnie bezkarni i korzystają z tego bez skrupułów. Powinni być odizolowywani, ale nie są i niszczą życie wielu niewinnym. Powinno się to w końcu zmienić.
(2017.10.18)

info

8  
  1
"prosze bez lewactwa" - napisał prawiczek
(2017.10.18)
To ten pedofil co pod szkołą nad Karen i na Ogrodach rozrabiał.
(2017.10.18)

info

0  
  0
W Starogardzie Gdańskim ? Napiszcie od razu, że w Kocborowie.
(2017.10.18)

info

0  
  3
To filip zwany faflą?
Aaa (2017.10.18)