Policjanci z ruchu drogowego obsługiwali 13 zdarzeń drogowych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to 32-latek, który jechał oplem vectrą. Do kontroli został zatrzymany przy ul. Mazurskiej. Po zbadaniu go alktestem okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.
Drugi przypadek to 42-letnia kobieta zatrzymana do kontroli przy ul. Browarnej. Kobieta kierowała swoim fordem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Jej również zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter