W nocy z piątku na sobotę (23/24 października) policjanci zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do jednego z obiektów handlowych na terenie Pieniężna. O włamaniu zgłaszający został poinformowany dzięki zainstalowanemu w obiekcie alarmowi. Twierdził, że nieznany sprawca lub sprawcy mogą znajdować się jeszcze w lokalu. Na miejscu ujęty został 22-letni mieszkaniec Pieniężna, który miał przy sobie pieniądze oraz przedmioty pochodzące z kradzieży. Policjanci ustalili również, że sprawców tej kradzieży było dwóch.
Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci zatrzymali drugiego mężczyzn w wieku 26 lat. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.
Teraz podejrzani odpowiedzą przed sądem. Może grozić im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Maciej Suchecki, zespół prasowy KPP w Braniewie
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter