Policjanci kryminalni ustalili trzech sprawców kradzieży pamięci komputerowych RAM z komputerów. Do kradzieży doszło w jednej z wiejskich świetlic na terenie gm. Braniewo, gdzie mieszkańcy mogą korzystać z ogólnodostępnych stanowisk komputerowych. Jak ustalili funkcjonariusze, 16-latkowie grając na komputerach kilkukrotnie dokonywali kradzieży tzw. kości. W sumie z świetlicowych komputerów zginęło 9 kart pamięci RAM. Trzy z nich policjanci odzyskali. Materiały zgromadzone w trakcie postępowania zostaną przesłane do sądu dla nieletnich, przed którym odpowiadać będą małoletni sprawcy.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter