34-latek z Pasłęka usłyszał wczoraj (12 lutego) zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyzna przyznał się i tu nie było wątpliwości. Nagrały go kamery monitoringu z kościoła. Całe zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę po godz. 16 w kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku. Sprawca wszedł do kościoła i zaczął go przeszukiwać. Zajrzał nawet za ołtarz, ale tam dla siebie nic cennego nie znalazł. Chwilę później wyrwał drewnianą pokrywę skarbonki, która wisiała tuż przy wejściu. Ukradł z niej 193 zł w banknotach i bilonie. Policję powiadomił proboszcz parafii. Na miejsce pojechali dzielnicowi z Pasłęka, którzy już po dwóch godzinach od zgłoszenia zatrzymali podejrzanego w centrum Pasłęka. Przyznał się do kradzieży i powiedział, że potrzebował pieniędzy na alkohol. Był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter