Ukradł kota, bo chciał jej zrobić na złość

6
19.10.2015
Ukradł kota, bo chciał jej zrobić na złość
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu (fot. AD, arch. portEl.pl)
Dość nietypowe zgłoszenie przyjęli policjanci od 26-letniej elblążanki. Sprawa dotyczyła włamania do jej mieszkania a także zabrania z niego dokumentów oraz… kota. Włamania tego miał dokonać były chłopak 26-latki. Teraz sprawę wyjaśniają policjanci.
Nietypowe zgłoszenie miało miejsce w sobotę 17 października. 26-latka zrelacjonowała wezwanym na miejsce policjantom, że gdy była ze swoim obecnym chłopakiem w jego mieszkaniu znajdującym się poza Elblągiem, odebrała telefon od byłego chłopaka. Mężczyzna miał powiedzieć, że jest właśnie w jej elbląskim mieszkaniu i… zabiera kota. Jak się niedługo później okazało w mieszkaniu zostały wyważone drzwi i uszkodzona futryna. Z lokalu oprócz kota zginęły także dokumenty.
   Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna działał w złości. Wiedział, że 26-latka lubi swojego zwierzaka. Kot nie przedstawiał wartości rodowodowej i daleko mu było do takowej, ponieważ był zwykłym "dachowcem" – jednak dla właścicielki był bezcenny. Kobieta twierdziła również, że z mieszkania zginęły dokumenty. Teraz sprawą włamania zajmują się policjanci. Szkody w postaci uszkodzonych drzwi określono wstępnie na 1000 złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks Karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

O to przykład jak ważne jest wychowanie dzieci przez rodziców.
Kat.Na.Rodziców (2015.10.19)

info

6  
  1
Dorota, Ty całe życie z kotami. .. ..
(2015.10.19)

info

1  
  0
Geniuś "ZuA", jak pójdzie siedzieć to w celi będą mieli z niego beke jak się dowiedzą za co dostał wyrok
(2015.10.19)

info

3  
  0
Kargul! - addaj kota. .. .! no Mania dawaj karabin, nie bedzie mi Kargul siłą kota do kalaboracji zmuszał. .. .
Pawlak_ (2015.10.19)

info

5  
  1
niech się najpierw kot wypowie z kim chce mieszkać a nie oskarżacie człowieka o kradzież
(2015.10.20)

info

7  
  0
Nie macie zwierząt, albo macie a nie traktujecie jak członków rodziny-więc nie piszcie w tak poważnej sprawie.
(2015.10.20)

info

3  
  0