Policjant po służbie zatrzymał pirata drogowego

25
29.05.2015
Policjant po służbie zatrzymał pirata drogowego
fot. nadesłana
Funkcjonariusz elbląskiej drogówki zatrzymał wczoraj po służbie 32-letniego kierowcę seata toledo, który o mały włos nie doprowadził do tragedii wyprzedzając na przejściu dla pieszych. Pięciu przechodniów musiało dosłownie uciekać z pasów żeby nie doszło do wypadku. Pirat drogowy stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafiła do sądu.
Do tego zdarzenia doszło wczoraj (28 maja) około godz.  21 na przejściu dla pieszych przy ulicy Płk. Dąbka (na wysokości ul. Gwiezdnej) w Elblągu. Policjant po służbie stanął autem, żeby przepuścić grupę pięciu pieszych. W tym samym czasie z olbrzymią prędkością wyprzedził go seat toledo, którego kierowca nawet nie przyhamował i pojechał w stronę osiedla Zawada. Piesi musieli dosłownie uciekać z pasów. Funkcjonariusz dogonił pirata kilka ulic dalej, zatrzymał i wylegitymował. W tym samym czasie powiadomił oficera dyżurnego, który wysłał na miejsce radiowóz. Kierowcą okazał się 32-letni Marcin P., mieszkaniec Elbląga. Za stworzenie szczególnego zagrożenia dla życia i zdrowia pieszych, policjanci zabrali mu prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie. W świetle prawa mężczyzna może stracić uprawnienia na 3 lata. Wystarczy jednak, że sąd odbierze je na więcej niż 12 miesięcy, a będzie musiał zdawać egzaminy od nowa.
   Policjanci apelują do kierowców aby reagować na tego typu wykroczenia i zgłaszać je pod 997.
   
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Brawa dla policjanta za interwencję. Mam nadzieję, że sąd da maksymalną karę.
(2015.05.29)

info

21  
  3
prykczek pojdzie siedziec!!!
ejze (2015.05.29)

info

7  
  0
Lepiej aby poszedł siedzieć niż żeby kogoś zabił.
ggggggg (2015.05.29)

info

13  
  1
Jeśli wyprzedził stojący pojazd to, to nie wiem jak tego dokonał ale szacun.
(2015.05.29)

info

7  
  7
Tylko konfiskata auta coś da w takich przypadkach! Co z tego, że zabiorą mu prawko? Będzie jeździł bez!
erwin (2015.05.29)

info

8  
  1
Co to ma znaczyć policjant po służbie wylegitymował pirata, jakim prawem to zrobił? Posłużył sie odznaką po pracy? jedni policjanci legitymuja po pracy a drudzy tiry okradają po służbie w Działdowie w ramach akcji specjalnych.
ikgj (2015.05.29)
w szeregach policji są też niestety bandyci ale o tym cicho szaa
(2015.05.29)
O tym, że byłeś przej ojca molestowany też cicho sza, plebsie. .
asdsadasddsa (2015.05.29)
Plebs to cie zdymał Pało jeb,,a
(2015.05.29)
Jakun Sawicki, KMP ktory rozsyla te sensacje do elblaskich portali to zwykly klamca !!! Ten artykul to klamstwo i nie ma nic wspolnego z prawda poza tym ze policjant po sluzbie ktory narobil mase wykroczen torche sie wyglupil i zeby zatuszowac swoje bledy zabral pierwszemu lepszemu prawo jazdy zeby sam sie wybielic
swiadek (2015.05.29)

info

6  
  1