Policjanci zatrzymali grafficiarza

13
14.03.2017
Policjanci zatrzymali grafficiarza
Oto ostatnie "dzieło" grafficiarza, fot. policja
Policjanci z Elbląga zakończyli „artystyczną” działalność 30-letniego mieszkańca Gdyni, który swoje graffiti umieścił na ścianie budynku mieszkalnego przy ul. Grobli św. Jerzego w Elblągu. Podejrzany „artysta” dokonał strat na blisko tysiąc zł. Powiedział policjantom, że chciał zaistnieć w Elblągu. Nie był wcześniej karany. Grozi mu do pięciu lat więzienia.
Wczoraj (13 marca) około godz. 22 pod 997 zadzwonił jeden z mieszkańców ulicy Grobla św. Jerzego w Elblągu, który zauważył mężczyznę zamalowywującego ścianę budynku. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku. 30-letni mieszkaniec Gdyni miał przy sobie torbę, w której było kilkanaście puszek z farbą. Jak powiedział później policjantom, przyjechał z Gdyni, żeby zaistnieć w Elblągu. Niewątpliwie pozostawił po sobie ślad działalności „artystycznej” na powierzchni 8 metrów kwadratowych, ale również zaznaczył się w policyjnej kartotece. Dokonał strat na kwotę blisko tysiąca zł na szkodę wspólnoty mieszkaniowej. Usłyszał zarzut niszczenia mienia, za co grozi kara do pięciu lat wiezienia. Nie był wcześniej karany.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dobrze że Matejko nie dożył tych czasów bo chyba by go zamordowali. za freski na ścianach.
(2017.03.14)

info

19  
  4
Gołe obdrapane cegły i sypiący się tynk ładniejsze były;) Fajny motyw i ciekawa kolorystyka:)
(2017.03.14)

info

23  
  7
Ukarać sowicie!!! Myśli taki cep, że ma prawo szpecić coś co do niego nie należy. Niech u siebie w domu maluje ściany jak mu się tylko żywnie podoba, ale wara od miejsc publicznych.
KKKKK1 (2017.03.14)

info

9  
  24
a najsmieszniejsze ze w sumie troche zaistnial w Elblagu.
w[pipt\ (2017.03.14)

info

9  
  1
No to pogroźcie mu te 5 lat i spadajcie. .
(2017.03.14)

info

4  
  1
Widać że jakiś talent ma, chętnie bym mu udostępnił ścianę do pomalowania w jakieś fajne graffiti. A tak to sobie narobił kłopotów.
wes (2017.03.15)

info

6  
  1
Szpetna, obdrapana ściana, szara, bura i ponura. Znalazł się człowiek który za swoje pieniądze pokolorował ten obleśny widok. Nie napisał chw..., nie napisał jakiś wulgaryzmów ale zrobił to co potrafi najlepiej. Zamienił szarą rzeczywistość w coś ciekawego, barwnego kolorowego. Policja moim zdaniem powinna pouczyć i nie karać mandatowo czy pisać wniosek do sądu. Osobiście poszedł bym na rozprawę i jako zainteresowany wypowiedział się w obronie. Co innego gdyby to była ładna, nowa, czysta elewacja, ale tutaj szkodliwością społeczną czynu jest postawienie go przed sądem. To jest właśnie Elbląg gdzie ma być szaro, buro i ponuro. A jak jest kolorowo to żal tyłki sciska donosicielom którym wszystko przeszkadza.
HOMZ (2017.03.15)

info

10  
  1
To sztuka w tym kraju jest również przestępstwem?
(2017.03.15)

info

2  
  1
spoko grafitti, mógłby większość tych starych domów i blokowisk pomalować
(2017.03.15)

info

3  
  2
A na pętli tramwajowej na Ogólnej, za przystankiem pani Kot. sowicie zapłacono za kilka nabazgranych kresek, które z daleka mienią się tandetnie. Szkoda, że owemu grafficiarzowi nie oddano tego miejsca!
oxx (2017.03.15)

info

2  
  1