Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu

3
09.08.2015
Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu
Do tej pory w czasie trwającego weekendu policyjne patrole zatrzymały czterech kierujących w stanie nietrzeźwości. Dwaj z nich to rowerzyści, pozostali dwaj to kierowcy samochodów osobowych. Rowerzystom za jazdę po alkoholu grozi grzywna. W przypadku kierowania pojazdem mechanicznym jest to przestępstwo i sprawca odpowiada z przepisów Kodeksu Karnego.
Rowerzyści zostali zatrzymani przez policjantów z Młynar. Pierwszy z mężczyzn 45-letni miał w organizmie 1,6 promila, drugi, 55-letni, 3,28 promila. Należy podkreślić, że w takim stanie 55-latek jechał rowerem po drodze, gdzie był uczestnikiem ruchu – przynajmniej do chwili zatrzymania przez policję.
   Z kolei policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Milejewo 34-letniego Rafała K. kierującego daewoo lanosem. Mężczyzna miał w organizmie 0,82 promila alkoholu. Jego pojazd został przekazany innej trzeźwej osobie.
   1,26 –promila miał kierujący ciężarowym renault, którego zbadali policjanci z pasłęckiej drogówki obsługując kolizję drogową. Okazało się, że kierujący ciężarowym autem Tomasz J. jest pijany. Ze zdarzenia została sporządzona dokumentacja. Mężczyźnie może grozić teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

rowerzyści to jedynie drobne wykroczenie no ale skoro nie ma się czym pochwalić w statystykach to i chora babcia sprzedająca marchewkę dobra dla premii
(2015.08.09)

info

4  
  3
Tępić pijaństwo na drogach ! Żeby życie człowieka na drodze zależało od tego czy jakiś idiota ma wypite czy nie ??
pampi-ZAWADA (2015.08.10)

info

0  
  0
Kiedyś pijanym rowerzystom milicjant wykręcał wentylki i fajnie było a teraz za kraty nadgorliwi by posłali kraj absurdów.
Podpiwek56 (2015.08.10)

info

2  
  1