Odpowie za szerzenie treści faszystowskich

12
21.10.2015
Odpowie za szerzenie treści faszystowskich
fot. nadesłana
25-letni elblążanin usłyszał wczoraj zarzuty szerzenia treści faszystowskich i zniszczenia mienia. Mężczyzna malował na elewacji szkoły swastyki i runy SS. W przeszłości był karany, między innymi za kradzieże. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Policjanci ustalili, że rysunki powstały w nocy z 12 na 13 października. Sprawca pomalował farbą elewację budynku hali sportowej Zespołu Szkół Inżynierii i Środowiska przy ulicy Obrońców  Pokoju w Elblągu. Jego malowidła przedstawiały głównie swastyki i runy SS. Zaraz po tym funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 25-letni Paweł S., wcześniej karany, między innymi za kradzieże. Mężczyzna wczoraj został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty, tj. propagowanie treści faszystowskich oraz zniszczenia mienia. Straty, jakich się dopuścił, to kilka tysięcy złotych. Nie potrafił racjonalnie odpowiedzieć, jaki miał cel i nie myślał, że to zabronione. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

namalować mu to wszystko na r***u ale taką farbą by został ślad na zawsze.
(2015.10.21)

info

3  
  0
Runy ss? A co to ma być?
stphn (2015.10.21)
⚡⚡ - coś takiego?
(2015.10.21)
Skoro namalowanie na murze swastyki jest propagowaniem treści nazistowskich to czym jest udostępnianie zdjęcia z wizerunkiem swastyki w ogólnodostępnym portalu internetowym?
`tot (2015.10.21)

info

6  
  0
Ciekawe ile grozi za namalowanie ruskiej gwiazdy z napisem ZSRR ? Podejrzewam że mniej a wszystko zależy nie od prawa tylko od ustroju i wyroków na zlecenie wzorem czasów UBecji.
(2015.10.21)

info

5  
  1
gwiazda nie jest zabroniona zabroniony jest sierp i mlot
leoooooo (2015.10.21)

info

2  
  0
niby już mężczyzna bo 25 lat, a taki tępy dzieciuch. ! Za kraty go, niech mają inni świeże mięsko
swwww (2015.10.22)

info

0  
  1
co za pajac mam ojca murzyna jak by go złapał to by mu dał
joolk (2015.10.23)
To nie są runy!
stphn (2015.10.23)
co dał ??
Polakzkrwiikości!! (2015.11.04)