O trzy promile za dużo

8
28.09.2017
O trzy promile za dużo
fot. policja
Trzy promile alkoholu w organizmie miał 56-letni kierowca volvo, zatrzymany wczoraj (27 września) przez policjantów z drogówki. Nie dość, że jechał na podwójnym gazie, to spowodował kolizję i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Wczoraj około godz. 16 na stacji paliw w podelbląskim Kazimierzowie kierowca ciężarowej scanii powiadomił policjantów o kolizji drogowej. W jego naczepę wjechał kierowca volvo s80. Był tak pijany, że nawet nie potrafił wytłumaczyć, co się stało. Na miejsce przyjechali policjanci. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał trzy promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego 56-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd. Za kierowanie po pijanemu i złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Przydałoby się wiecej kontroli na drogach. Wpadł przypadkowo.
młody80 (2017.09.28)

info

4  
  1
Brawo dla gościa. Do promiLa to każdy umi ale trzy promile to już coś. Bohater. Tacy powinni być na znaczkach pocztowych drogich serii.
(2017.09.28)

info

3  
  4
Po kolizji zapewne już nie prowadził auta. Za tzw. "komuny" milicjanci byli niemal wszędzie. Zdarzało się być kilkakrotnie zatrzymywanym. A teraz? Jak w nic nie walniesz, to jedziesz do celu spokojnie.
sokrates (2017.09.28)

info

1  
  2
Powinni takim z zakazem i pijanym konfiskować samochód i sprzedawać na rzecz ofiar wypadków spowodowanych przez pijanych.
(2017.09.28)

info

6  
  2
W tym wypadku tylko kula w łeb na miejscu, żeby koszty transportu MORDERCY obniżyć
takaprawda (2017.09.28)

info

2  
  2
Przepadek uta i kilka tysięcy złotych na rzecz dzieci ofiar wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców po spożyciu alkoholu, oraz na rehabilitację osób, poszkodowanych w takich wypadkach.
r74 (2017.09.28)

info

3  
  3
Szkoda tylko, że dopiero jak wjechał w ciężarówkę został wykryty !!! A co robi policja w szczególności w podelbląskich miejscowościach? Odpowiem; - absolutnie nic, wieśniacy jak zap. .. li tak zap. .. ją. mało kto stosuje się do znaków, rolnicy nanoszą błoto na jezdnię, oczywiście nie sprzątając, jednym słowem bajzel a policja jak zawsze nieaktywna. Czasami mam wątpliwości co do wynagradzania policjantów skoro w temacie nic nie robią.
(2017.09.29)

info

0  
  0
napiszcie jaka będzie kara w realu /
(2017.09.30)

info

0  
  0