Nie dała się nabrać „wnuczkowi”

4
21.05.2015
Nie dała się nabrać „wnuczkowi”
fot. nadesłana
83-latka z Elbląga nie dała się nabrać „wnuczkowi”, który prosił ją o 30 tysięcy złotych. Kobieta powiedziała, że nie ma takiej sumy a także nie poznaje go po glosie jako swojego wnuka. Mężczyzna rozłączył się i już więcej do niej nie zadzwonił. Teraz sprawą zajmuje się policja.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj (20 maja)  w Elblągu. Do 83-letniej kobiety na numer stacjonarny zatelefonował nieznany mężczyzna, który podawał się za jej wnuka. W rozmowie telefonicznej opowiedział historię wypadku samochodowego, w którym miał uczestniczyć oraz to, że potrzebuje 30 tysięcy złotych. Kobieta nie dała wiary zapewnieniom „wnuczka”. Powiedziała, że po pierwsze nie ma takiej sumy pieniędzy, a po drugie zna głosy członków swojej rodziny a jego nie poznaje. Mężczyzna, gdy to usłyszał rozłączył się i nie zadzwonił już więcej.
   Policjanci przestrzegają przed osobami próbującymi wyłudzić w ten sposób pieniądze. Ich ofiarami padają najczęściej osoby starsze. Nierzadko chcąc nieść pomoc osobie najbliższej wypłacają pieniądze i przekazują je oszustom. Na pochwale zasługuje reakcja 83-letniej kobiety, która nie dała się w ten sposób zwieść fałszywemu „wnuczkowi”.
   Sprawca oszustwa za swój czyn może zostać skazany na karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Szkoda trochę że nie zgodziła się na "współpracę", po czym nie zadzwoniła po policję żeby czekali już u niej w domu, gdy gnój przyjdzie po pieniądze.
Edek.. (2015.05.21)

info

7  
  0
ona by się zgodziła a policji by się nie chciało i masz ci los. ..
(2015.05.21)

info

2  
  0
na świecie są ludzie i śmiecie!
(2015.05.22)

info

0  
  0
Walić fałszywych wnuczków w 4 litery.
BooWoo (2015.05.22)

info

0  
  0