Napadł na 12-latka, został zatrzymany

29
04.04.2018
Kryminalni z Elbląga zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o rozbój na 12-letnim chłopcu. Do zdarzenia doszło przed świętami w Elblągu. 36-letni mężczyzna przewrócił 12-latka i zabrał mu telefon. Podejrzany mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Zobacz film z monitoringu.
Cała sytuacja miała miejsce 26 marca około godz. 19 przy ul. Żeromskiego w Elblągu. Na nagraniu monitoringu widać, jak mężczyzna podchodzi do dwóch chłopców. Jednego z nich przewraca i zabiera mu telefon. Kryminalni z Elbląga ustalili sprawcę i go zatrzymali. Okazało się, że 36-letni podejrzany był już wcześniej notowany za rozbój i kradzieże. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Śledczym tłumaczył się, że potrzebował pieniędzy na alkohol i dlatego napadł na chłopca. Telefon sprzedał w lombardzie. Policjanci odzyskali należący do 12-latka aparat. Sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Żeromskiego sama patola
(2018.04.04)
Powinien teraz za karę odebrać rozmowę telefoniczną z "telefony" TEFAL lub BOSH czy innego PHILIPSA stojącego na desce do prasowania, to by zapamiętał sobie na przyszłość żeby nie napadać na bezbronne dzieci.
(2018.04.04)

info

16  
  1
To się nazywa rozbój w biały dzień. ..
MO (2018.04.04)

info

20  
  1
Ludzi full a nikt nie reaguję
(2018.04.04)

info

24  
  1
A co z lombardem?
(2018.04.04)
No i teraz trzy razy dziennie micha obiadek z dwóch dań cela dach nad głową czysta pościel ubrania. Oczywiście za sponsoruje mu to wszystko podatnik. Można żyć !
Elg. (2018.04.04)
A na starość jeszcze rentę dostanie.
Elg. (2018.04.04)

info

14  
  1
Też mnie to zastanowiło. akie rzeczy będą się działy, dopóki będzie istniała legalna paserka. Pewnie połowę fantów skradzionych z włamań można byłoby znaleźć w lombardach. .. gdyby ktoś szukał.
(2018.04.04)
Mojemu bratu skradziono telefon który był zablokowany na hasło i w lombardzie przeinstalowano system, policja wcale nie interesowała się tym kto przygotowywał skradzione mienie do sprzedaży, bo przecież właściciel znałby hasło prawda. Można pomyśleć, że celowo zostawiają lombardy w spokoju.
(2018.04.04)
Gdyby nie lombardy to 80% rzeczy nigdy by nie odnaleziono, a tak jest towar i dane sprawcy.
(2018.04.04)