Matka zgwałconej dwulatki: Niech on zgnije w więzieniu! (aktualizacja)

56
29.04.2015
Matka zgwałconej dwulatki: Niech on zgnije w więzieniu! (aktualizacja)
Proces 35-letniego Piotra G. oskarżonego o zgwałcenie 2-letniej córeczki rozpoczął się dziś przed elbląskim sądem (fot. AD)
Niecałe dwie godziny trwał proces 35-letniego Piotra G., mieszkańca powiatu działdowskiego, oskarżonego o zgwałcenie dwuletniej córki. - Niech on zgnije w więzieniu - mówiła przed rozprawą matka dziewczynki. Ostatecznie mężczyzna został skazany na 5 lat więzienia. To kara, jakiej domagał się prokurator.
29 lipca 2014 r., jak informowały wówczas lokalne, ale i ogólnopolskie media, dwulatka trafiła do szpitala. Jej obrażenia wskazywały na to, że została zgwałcona. Dziecko przeszło operację. Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie tej zbrodni - 35-letniego Piotra G., ojca dziewczynki. Mężczyzna usłyszał zarzuty zgwałcenia oraz znęcania się nad członkami rodziny. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie.
   Sprawę początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Działdowie, ale 8 września 2014 r. przejęli ją elbląscy śledczy. Po uzyskaniu opinii biegłych z zakresu medycyny, a także innych opinii specjalistycznych prokuratorzy postawili 35-letniemu Piotrowi G. zarzut popełnienia zbrodni zgwałcenia dwulatki, za co grozi kara od 3 do 15 lat więzienia. 35-latek odpowie także za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad rodziną. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
   Proces rozpoczął się dziś (29 kwietnia) przed elbląskim Sądem Okręgowym. Sędzia Rafał Matysiak wyłączył jego jawność tłumacząc, że na sali przywoływane będą treści dotyczące rodziny G.- Z uwagi na interes prywatny, bo rozstrzygnięcia będą dotyczyły małoletniej - dodał.
   Matka dziewczynki mówiła przed wejściem na salę sądową, że nie wiedziała, że coś dzieje się nie tak. Wieczorem, na chwilę wyszła z pokoju córki, a gdy wróciła dziecko płakało i było zakrwawione. Obok łóżeczka siedział ojciec. Kobieta wezwała pogotowie. - W szpitalu lekarz stwierdził gwałt - wspominała. - Córka przeszła operację, teraz, na szczęście już jest dobrze. Z mężem chce się rozwieść: - Niech zgnije w więzieniu! Niech się ze mną nie kontaktuje, niech nie dzwoni.
   Para ma w sumie troje dzieci. Oprócz pokrzywdzonej dziewczynki, dwóch synów w wieku szkolnym. - Jesteśmy pod opieką psychologów i ośrodka pomocy społecznej - przyznała kobieta.
   Przed wejściem na salę adwokat oskarżonego, Paweł Łabul nie chciał mówić o szczegółach sprawy: - Nie mogę powiedzieć, czy się przyznał. Mężczyzna złożył wyjaśnienia w postępowaniu przygotowawczym, nie mogę jednak o nich mówić. Nie mogę też mówić o linii obrony.
   A o wyroku:- Spodziewam się wyroku wydanego w oparciu o materiał dowodowy i wyjaśnienia oskarżonego - skwitował. - Nie można wykluczyć, że będzie to kara najwyższa.
   Piotr G. był wcześniej karany, odbywał karę pozbawienia wolności. Nadużywał alkoholu, był agresywny.
   Dziś prokuratura domagała się dla niego kary 5 lat więzienia "z uwagi na okoliczności popełnienia przestępstwa". Jakie? Tego prokurator w przerwie procesu zdradzić nie chciała: -  Uznaliśmy, że taka kara będzie słuszna - ucięła rozmowę.
   Wyrok w tej bulwersującej sprawie już zapadł. Piotr G. przyznał się do winy i został skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przez pięć lat nie może kontaktować się z córka, która skrzywdził.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
kurde 5 lat za takie zwyrolstwo, powinien ze 20 dostać matoł jeden-ciężkich prac najlepiej i wikt o chlebie i wodzie.
eeekkk (2015.04.29)

info

54  
  2
Za to co zrobilo to bydle bo to nie jest czlowiek nie ma kary odpowiedniej do tego co zrobil mam nadzieje ze koledzy z senatorium mu odpowiednio podziekuja czego mu serdecznie zycze
(2015.04.29)

info

61  
  2
senatorium?
(2015.04.29)

info

6  
  5
Pupa będzie boleć;)
Szymek 86 (2015.04.29)
5 LAT ? 5 LAT ?!!! KPINA !!!
jacekk (2015.04.29)

info

39  
  3
co to kur. .. .. za wyrok? dla PEDOFILA jestem za przywróceniem kary OKO za OKO. Uciąć mu co trzeba!!!!!
d17 (2015.04.29)

info

49  
  1
co to za wyrok dla takiego zwyrola. .. .. to za wyłudzenia dostają więcej. .. ..
NAREŚ (2015.04.29)

info

32  
  1
Tylko 5 lat. .. .. SKANDAL
(2015.04.29)

info

41  
  0
Pięć lat?????
Karol84 (2015.04.29)

info

22  
  0
Zgadzam sie, ciekawe czy bylby taki wyrozumialy Gdyby to jego dziecko zostali zgwalcone.
halinnnkaa. (2015.04.29)