"Kulawy" twierdzi, że ten proces to mistyfikacja

33
25.08.2015
Kulawy twierdzi, że ten proces to mistyfikacja
Jan R. przed elbląskim Sądem Okręgowym (fot. arch. MS)
Domniemany szef gangu z Kisielic, czyli Jan R., ps. "Kulawy", po raz kolejny składał wyjaśnienia przed elbląskim Sądem Okręgowym. Główny oskarżony podczas dzisiejszej (25 sierpnia) rozprawy twierdził, że śledztwo zostało spreparowane, a dowody sfabrykowane.
Proces gangu, który ponownie trafił na salę sądową, toczył się sześć lat i pochłonął cztery miliony złotych. Lista zarzutów była bardzo długa, m.in. zabójstwa, uprowadzenia, handel narkotykami, przemyt alkoholu i papierosów, wyłudzenia odszkodowań. W październiku 2011 r. zapadł wyrok. 15 członków grupy zostało skazanych – Jan R. na najsurowszą karę dożywotniego więzienia. Inne, wysokie wyroki to 15 lat pozbawienia wolności dla: Marcina K., Radosława H. i Marcina G. Zostali oni uznani za winnych m.in. zabójstwa dwóch biznesmenów ze Szczecina (ciał nie odnaleziono). Jednak Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił karę dożywocia dla "Kulawego", a większości jego ludzi obniżył wyroki, zawieszając je warunkowo lub zamieniając na karę grzywny. Gdański sąd wykreślił też w akcie oskarżenia zapis, że organizacja, której przewodził Jan R. miała charakter zbrojny. I w ten sposób sprawa "gangu" wróciła do Elbląga. Pierwsze rozprawy odbyły się w lipcu, dziś (25 sierpnia) przyszła kolej na dalsze zeznania Jana R.
   Jak mówił podczas rozprawy główny oskarżony śledczy mieli oni fałszować akta, ukrywać dowody świadczące na korzyść grupy, a nawet korumpować świadków. Jak twierdził oskarżony śledczy wyszukiwali przestępców, którzy za podpisanie obciążających go zeznań mieli odzyskać wolność.
   Według niego zeznania jednego ze świadków były zredagowane w taki sposób, że widać było, że "ktoś inny jest ich autorem".
   Jan R. mówił również, że chciałby poznać chociaż jedną poszlakę na podstawie której go skazano. 
   Kolejna rozprawa odbędzie się 2 września, wtedy też sąd wysłucha pozostałych oskarżonych, w tym Marcina K., ps. Kacper.
mw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kulawy ma racje a sądy i prokuratura to narzędzie każdej rządzącej partii i nic nie ma wspólnego z niezawisłością jak to hucznie obwieszczają. Mordowali i skazywali za komuny i też byli niezawiśli. Tak było, jest i niestety będzie.
(2015.08.25)

info

11  
  14
Czy to ten co palił porwanymi w piecu?
fnsfdjb;sjadbsd (2015.08.25)

info

6  
  1
Mimo że dowody niby zostały sfabrykowane to profilaktycznie dałbym mu dożywocie. Za komuny, jak ktoś wcześniej napisał, to szybko pomogli by mu zająć samodzielnie miejsce na ławie oskarżonych-jeden raz pałką do bejsbola po kulasie, i by wyzdrowiał, i nie robił by jaj z sądu
kulawiutki (2015.08.25)

info

15  
  2
a co na to PEFRON
(2015.08.25)

info

6  
  0
A czy kacper z wodogłowiem i downem moźe być sądzony jak normalny człowiek?
pefron (2015.08.25)

info

10  
  1
Marcin ma usta jak malinka
alinkacóddziewczynka (2015.08.25)

info

4  
  2
Jakieś jaja, zawiasy i uchylenie dożywocia a ziomek który sprowadził syrop z marychy dla chorego członka rodziny dostał pietnastaka. Chory film
(2015.08.25)

info

17  
  1
kulawy kpiny robi sobie z sądu w celi chodzi o własnych nogach a na sali rozpraw leży na łóżku jak wy sędziwie się czujecie
karol57 (2015.08.26)

info

9  
  1
Kara śmierci
Rokitokito (2015.08.26)

info

7  
  1
Wrzenie na Śląsku Od września górnicy rozpoczynają akcję informacyjną, a w październiku zapowiadają pogotowie protestacyjno-strajkowe
(2015.08.26)

info

4  
  3